JEZDÍME ZA VÁMI S VÍNEM - MALÁ VINAŘSTVÍ, PRESTIŽNÍ I MÁLO ZNÁMÉ REGIONY

MONTALCINO - BRUNELLO...

Montalcino, to je sangiovese ve své nejčistší podobě. Nádherná, elegantní vína, která nepotřebují strhávat pozornost přebujelými svaly, neproniknutelnou barvou a ústatrhající explozí vjemů. Dobré Brunello di Montalcino i jeho mladší sourozenec Rosso di Montalcino Vám dají zakusit rozkoš z harmonie a rafinované hloubky. Jsou spíše symfonií nežli řízným pochodem.montalcino_view

O historii Montalcina a Brunella: ZDE

Nabízíme Vám vína hned ze tří vinařství. Tři různé přístupy, tři různé terroir. Vyberte si podle svých preferencí.

CASTELLI MARTINOZZI - Jedno z nejstarších vinařství v regionu. Již v roce 1892 dostalo na Agrární výstavě v Sieně medaili za svá vína (viz obr.). Sídlí v jihozápadní části a přímo sousedí se slovutným (a pekelně drahým) Solderou, na místě, kde už před staletími stávala kolem Villa Santa Restituta malá osada.

Produkuje vína tradičního stylu - spíše lehčí, rozvoněná, výtečně pitelná. Žádné velké svaly, spíše rafinovanost a komplexita. V portfoliu jsou nyní Rosso di Montalcino, Brunello 2011 a v omezeném množství i Brunello Riserva 2010. Levnější Sant´Antimo by mělo přibýt v roce 2020.

RENIERI - Vinařství patřící do skupiny Bacci, jež představuje toskánský etalon. Pod pečlivým dohledem mladého enologa Stefana Marrinariho vznikají nádherná vína, pravidelně hodnocená nejvyššími body (Brunello 2010 - 100 bodů J. Suckling).

 
 
 
240
550012405500
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.