FIREMNÍ VÍNA - PREZENTUJTE SE KVALITOU

MONTALCINO - BRUNELLO...

Montalcino, to je sangiovese ve své nejčistší podobě. Nádherná, elegantní vína, která nepotřebují strhávat pozornost přebujelými svaly, neproniknutelnou barvou a ústatrhající explozí vjemů. Dobré Brunello di Montalcino i jeho mladší sourozenec Rosso di Montalcino Vám dají zakusit rozkoš z harmonie a rafinované hloubky. Jsou spíše symfonií nežli řízným pochodem.Martin - diplom

O historii Montalcina a Brunella: http://www.vina-chochola.cz/blog-vinny/montalcino-z-popelky-supermodelkou/

Nabízíme Vám vína hned ze tří vinařství. Tři různé přístupy, tři různé terroir. Vyberte si podle svých preferencí.

CASTELLI MARTINOZZI - Jedno z nejstarších vinařství v regionu. Již v roce 1892 dostalo na Agrární výstavě v Sieně medaili za svá vína (viz obr.). Sídlí v jihozápadní části a přímo sousedí se slovutným (a pekelně drahým) Solderou, na místě, kde už před staletími stávala kolem Villa Santa Restituta malá osada.

Produkuje vína tradičního stylu - spíše lehčí, rozvoněná, výtečně pitelná. Žádné velké svaly, spíše rafinovanost a komplexita. V portfoliu jsou nyní Rosso di Montalcino, Brunello 2011 a v omezeném množství i Brunello Riserva 2010. Sant´Antimo by mělo přibýt hned, jak začnou rodit nově vysázené vinice.

 
 
 
molino-GiuliaMOLINO DI SANT´ANTIMO - V mnoha ohledech opačný pól. Vína velmi koncentrovaná, plnokrevná a hutná. Už Rosso di Montalcino má spíše charakter Brunella. Obě Brunella pak jsou magnetem na vysoká hodnocení a body. Sympatickým krokem je vytvoření vlastního "CRU" vína - Brunella VARCO 84. Jasným tahákem bude i díky ceně ASSO di Sant´Antimo - perfektní nástupce populárního Sant´Antima z La Velony.
 
 
A mimochodem - Po zakladateli vinařství převzaly vinařskou štafetu jeho dvě dcery, takže po Desirée Eser mám druhé ženské vinařství.
 
335
550013355500
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 7 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.