4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

ZMĚNA BAREV

Budeme měnit barvy? Znáte to - pokradmu se rozhlédnout, co nejrychleji naházet láhvepaper-wine-bottle-920x609 do zeleného a bílého kontejneru na sklo a zase svižně zmizet, než se dostaví všudypřítomná sousedka s konstatováním "Vy těch lahví ale máte - to všechno vypijete...?".

Možná to bude jinak. Do produkční fáze se dostávají papírové lahve. Ano - papírové. Modrý kontejner! Frugal bottle se jim říká. Váží zhruba 80 gramů, nějakých 15 gramů z toho tvoří plastové hrdlo. Je tak pětkrát lehčí než nejjednodušší skleněné láhve a desetkrát v porovnání s těmi "prémiovými" tlustostěnnými.

V době, kdy uhlíková stopa začíná výrazně ovlivňovat hospodaření velkých firem, je to asi logické uvažování. Surovinu tvoří z 90% recyklovaný papír - další plus pro Green Dealem ražený trend. Výhodou jsou i nižší transportní náklady a energeticky méně náročná recyklace. Z těch méně vznešených plusů stojí za zmínku snad právě konec těch trapných pocitů při třídění. Kdo třídí sklo, je alkoholik; kdo třídí papír, je Mirek Dušín.

Teď ta druhá stránka věci. Především nevidíte, kolik máte upito. Vlastně to svádí k věčnému zoufalství. Člověk uvyklý na určitou váhu své láhve se už od samého začátku děsí, že je na jejím dně - vizuální kontrola nemožná. O eleganci tady mluvit nebudeme.

Ne, určitě nebudeme za tři roky pít běžně víno z podobných lahví. Dokážu si ale představit, že zejména u velkých průmyslových vinařství můžou nižší kvalitativní řady do papíru zamířit. Proč ne? Pokud jde o tu eleganci, zejména ruských či moldavských skleněných kreací by škoda nebyla.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení