NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

CHAMPAGNE - JEAN MARC CHARPENTIER!

Je to doma! Po třech letech slibů sobě i Vám, po radostném ochutnávání, hledání a ujišťování se. Champagne. Malý krok pro lidstvo, velký pro mě a věřím, že i pro Vás.

S Jean Marcem Charpentierem jsme v kontaktu od samého začátku mého hledání. Sám mě kontaktoval, jestli bych nechtěl jeho vinařství v Česku zastupovat. Sotva jsem od něj dostal vzorky, udeřil covid. Namísto ochutnávání s Vámi jsem se tak brodil jeho víny během domácích udržovacích prací (dodnes mám šampaňské spojené se skelnou vatou).
 
Letos konečně došlo na osobní setkání. Na veletrhu Prowein jsme si u vín povídali o jeho vizi i mých představách o spolupráci. Obé se příjemně propojilo. Jean Marc Charpentier je vizionář, který už před 15 lety nastoupil cestu k biodynamickému vinařství. Systematicky pracoval na rodinných vinohradech (24 ha) i na motivování svých dodavatelů (26 ha), aby mu dokázali poskytnout hrozny v požadované bio kvalitě.

V regionu založeném na odrůdě Pinot Meunier představuje J.M. Charpentier velkou výjimku. 40 procent jeho výsadeb tvoří chardonnay, takže je mnohem flexibilnější při vytváření cuvée a může nabídnout skvělá rosé i blanc de blancs.

Portfolio je rozloženo do dvou linií. TRADITION nabízí klasickou podobu - bohatá vína z organických vinohradů kolem Chateau Thierry nad řekou Marnou. TERRE D´EMOTION je fantastická řada puristických vín ze starých vinohradů nad Charly sur Marne obdělávaných v biodymickém režimu. Mikrovinifikace 72 parcel umožňuje precizní práci při asambláži - vytváření cuvée pro druhotné kvašení.
Zatímco minimum pro Champagne je 15 měsíců od ledna po sklizni, J.M. Charpentier vypouští vína do světa až po 3 (ale i více) letech. Obklopil se partou nadšených fachmanů a vytváří vína na hony vzdálená průmyslové produkci.
 
Stojí to za to, věřte mi...