NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

ZPÁTKY KE STROJŮM!

Před Vánoci jsem spáchal odskok do Německa. Bylo potřeba doplnit chybějící a především si přivézt nová vína od Thomase Schenka. Týden poté, co jsem se plným skladem pochlubil, doplněná vína z velké části zmizela. Na vině je ten trapný entuziazmus. Tak moc jsem se chtěl podělit o výborné sylvány, až mi tu nezbyl ani jeden. To samé platí o moselském ryzlinku Devon-Schiefer. Při příštím rozvozu opět budou.

Nepěkně vybraný je i regál s víny Beatrice Gaudio. Když jsem jí to chlubivě psal, ukázalo se, že čísly jí teď hlavu nezamotám. Příští sobotu se vdává! Na dno se dostávám u languedockého Chateau St. Jacques, také zástup mnichů z Via Caritatis ve skladu značně prořídl. Škoda jen, že to není na jižní polokouli; slunce mi začíná chybět.

Na březen jsem si naplánoval tradiční výlet do Düsseldorfu. Každý rok je to dražší legrace, ale veletrh Prowein skýtá nekonečné možnosti studia a inspirace (tím to doma zdůvodňuju). Ne že bych něco cíleně hledal, jen nechci zakrnět ve svých domácích bačkůrkách. A kdo ví, třeba mě v průběhu roku posedne touha a něco alespoň na zkoušku přiberu.

Teď mi nezbývá, než si znovu odskočit do Německa a pak asi i na ten jih...