4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Život s plachtou

 
Drazí návštěvníci Podrybnického chutnání. Až mi v lepších letech budete zase vyčítat, jak nehorázné štěstí na počasí mám, odpusťte mi ten tik ve tváři. Letošní (pro historiky - podzim 2017) přípravy jsou - řekněme vydatné.
 
Odpusťte, ale fantazíruju o chvíli, kdy vydám poslední karton vína, doleštím poslední sklenici a zamávám předposlednímu zákazníkovi. Pak naházím všechny sedací palety na obří hromadu, zabalím se do té xxx plachty a ovinu se všemi špagáty, co držely celý systém pohromadě. Tehdy mě ty, poslední zákazníku, co indického jogína na břehu Gangy, zapal a nech mě: "stoupat jak dým až tam, kam jen ptáci mohou"...
 
Balancuju v dešti na žebříku, vypínám vší silou drát vedoucí ke druhému oku od levého horního rohu plachty. A současně sleduju, kterak se v pravé dolní části vytváří ďábelský fald. Tento neomylně nasměruje vodu do neuralgického bodu mého střešního systému. Tam se voda začne hromadit, místo aby odtékala poslušně do okapu v dolní části konstrukce.
 
Slézám s žebříku, provádím odborný šťouch koštětem, vypouštím neuralgický bod (polovina vody mi končí za krkem), lezu na žebřík a převazuji drát. Po sedmdesáté třetí. Večer, kdy potůčky vody konečně poslušně sjíždějí do okapu a dvůr jest v suchu, přichází silný vítr. Nervy zcuchané v trvalou, trhám sebou při každém poryvu a vzdutí plachty. Synek mi přichází popřát dobrou noc a dodat sílu. "Tati, pojď se podívat," oznamuje nadšeně. "Teď je ta plachta jako palačinka. Taková smotaná..."
 
Roky strávené na stavební fakultě mi dávají potřebný vědomostní základ srovnatelný s roky strávenými v mateřské školce. Kde není talent, musí být svaly. A kde nejsou svaly, tam nastupuje jakási idiotská drnohryzecká odhodlanost, s níž se slimák sune svým směrem, ač netalentovaný, netrénován.
 
S touto odhodlaností, doufám, tu plachtu nakonec napnu a palety navrším a vína otevřu a visačky navěsím. A vy si budete moci zavolat rozvozníka Jana: 736219150 nebo Stanislava: 603862905 (do 16 hod. - pak se stává udičem) a přijet k nám na Podrybník.

Bude Vás čekat víc než stovka vín. Bude Vás čekat zrestaurovaný kočárek s velkými víny. Bude Vás čekat vinařka z Piemontu. Taky kapela. A budou na Vás čekat následující vína z archivu:
- Veltlín červený Wagramterassen 2010 (magnum), J. Fritz, Wagram
- Ryzlink r. Johannisberger Hölle 2006 kabinet suchý, M. Klein, Rheingau
- Ryzlink Erdener Treppchen Spätlese 2002 sladké, Meulenhof, Mosela
- Elcione 2008 (magnum), Vitalonga
- Brunello 2006, La Velona
- Frankovka Grand Selection 2007, Reichardt, Burgenland

Vystoupíte z auta, v tu chvíli vysvitne slunce a vy se zeptáte: "Jak ty to s tím počasím děláš, Václave? Hmm, a nešla by ta plachta sundat?"...
 
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení