4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

KONEČNĚ SCHENK A PÁR MOSELSKÝCH

Na Schenkův prémiový Sylván Sonenstuhl jsme čekali od listopadu. Na sauvignon pak ještě o rok déle. Ale mám je doma! "Pořád kvasí, pořád kvasí," hlásil mi Thomas měsíc co měsíc v odpověď na mé neustávající dotěrné vyzvídání. Schenk-sonnenstuhl-silvaner-trocken

Ani tentokráte jsem z něj nevyrazil víc než pár kartonů, protože pro změnu nebyly láhve. To je také jedna z milých letošních konstant. Sauvignon je opět spíše do loirského typu, jako tomu bylo u veleúspěšného (a hned vyprodaného) ročníku 2019. Tady naštěstí nejsou potřeba placaté láhve Bocksbeutel, takže jsem zásoben.

e-shop: Thomas Schenk

U Stefana Justena v moselském Meulenhofu se formuje zajímavé družstvo "jedenadvacítek". Po delší dobře klasický ročník s nízkým alkoholem a pěknou kyselinou. Krátce po lahvování jsem byl lehce rozpačitý, ale přechutnání na Proweinu ukázalo, že si vína pěkně sedla. Můj tip směřuje k suchému kabinetu Wehlener Sonnenuhr - 10,5% alkoholu! Jako za starých časů...

Z regálu mi zmizel veltlín i vlašák od Reichardta, ale nezoufejte - do úterka to napravím. V eshopu nastavím čísla tak, abyste si mohli naklikat všechno potřebné. Stejným případem je i prosecké frizzante. To dělají všechny ty odložené svatby a jiné oslavy.
e-shop: Meulenhof

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení