4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Německé dvacítky jsou doma

Hlásím přistání dvou palet z Německa. Jedna od Wolfa, druhou poslal Thomas Schenk. 2015-marsberg-riesling-trockenNa obou byla dlouho očekávaná vína ročníku 2020. Čekání na Frech&Scheu je tak u konce. Mě osobně moc těší, že tu mám Schenkova vína z řady Handwerk - placaté láhve Bocksbeutel. Poněkud odvrácenou stranou je zdražení. Život je boj...

Doplnil jsem chybějící Wolfovy litrovky i bryskně rozebrané mladíky od Schenka - Scheurebe a Ewig Leben. U některých vín je nejprve potřeba dopít předchozí ročník. To se týká třeba Blauensteinerova sauvignonu, cuvée Hoppla nebo moselského QbA. Abych ale nebyl kruťák, nabízím Vám variantu, kdy v rámci objednaného kartonu příslušného vína dostanete šestou láhev nového ročníku. Ať máte možnost porovnávat.

Jsem teď ve fázi ochutnávacého nestíhání. V normálních časech bych si vinaře objel, u každého poseděl a nad novinkami s autory rozebral, jak a proč. Pozval bych Vás na ochutnávku a vína rozlil.

Teď mi nezbývá než otevírat láhev za lahví. V rámci zachování svých jater a také jisté úcty k vínům teď musím postupovat mnohem pomaleji. Nechce se mi otevřít deset lahví najednou kvůli pouhému ochutnání a pak zbytky vylévat do dřezu.

Ještě jsem se neprobrodil ani vzorky z Rakouska, a mám tu další nálož "dvacítek". Někteří se tak dostanete do pozice, kdy budete příslušná vína znát lépe než já. Možnost máte už tento týden, kdy za Vámi zase vyrazíme.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení