NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Německé dvacítky jsou doma

Hlásím přistání dvou palet z Německa. Jedna od Wolfa, druhou poslal Thomas Schenk. 2015-marsberg-riesling-trockenNa obou byla dlouho očekávaná vína ročníku 2020. Čekání na Frech&Scheu je tak u konce. Mě osobně moc těší, že tu mám Schenkova vína z řady Handwerk - placaté láhve Bocksbeutel. Poněkud odvrácenou stranou je zdražení. Život je boj...

Doplnil jsem chybějící Wolfovy litrovky i bryskně rozebrané mladíky od Schenka - Scheurebe a Ewig Leben. U některých vín je nejprve potřeba dopít předchozí ročník. To se týká třeba Blauensteinerova sauvignonu, cuvée Hoppla nebo moselského QbA. Abych ale nebyl kruťák, nabízím Vám variantu, kdy v rámci objednaného kartonu příslušného vína dostanete šestou láhev nového ročníku. Ať máte možnost porovnávat.

Jsem teď ve fázi ochutnávacého nestíhání. V normálních časech bych si vinaře objel, u každého poseděl a nad novinkami s autory rozebral, jak a proč. Pozval bych Vás na ochutnávku a vína rozlil.

Teď mi nezbývá než otevírat láhev za lahví. V rámci zachování svých jater a také jisté úcty k vínům teď musím postupovat mnohem pomaleji. Nechce se mi otevřít deset lahví najednou kvůli pouhému ochutnání a pak zbytky vylévat do dřezu.

Ještě jsem se neprobrodil ani vzorky z Rakouska, a mám tu další nálož "dvacítek". Někteří se tak dostanete do pozice, kdy budete příslušná vína znát lépe než já. Možnost máte už tento týden, kdy za Vámi zase vyrazíme.