NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Vysoké body pro Castello di Bossi

Castello di Bossi je pro mě synonymem pro vysoký etalon toskánského vína. Patří sem hned trojice vinařství. Bossi je vlajkovou lodí a sídlí v centrálním Chianti nedaleko městečka Castenuovo Berardenga. Terre di Talamo najdete na jihozápadě Toskánska, v pobřežní oblasti Maremma, Renieri pak sídlí v Montalcinu. Máte tady seřazené kompletní portfolio toho nejdůležitějšího, pokud jde o domácí odrůdy.

Chci se s Vámi podělit o čertsvé hodnocení z pera (případnější bude asi klávesnice, ale zní to pitomě) Jamese Sucklinga.

MORELLINO DI SCANSANO TEMPO - 92 /100 b. - "Tohle je úžasné červené víno nabízející aroma i chuť hub a černých třešní. Plné tělo, sametová textura a chuťově bohatý závěr. Výborné Morellino. Lze pít hned i archivovat."

MORELLINO DI SCANSANO RISERVA - 92 /100 b. - "Velké, bohaté víno. Dominují lesní plody a pečené maso. Plné tělo, sametové a chuťově bohaté. Obdivuhodně bohaté na tuto apelaci. Pít hned."

CHIANTI CLASSICO - 93/100 b. - "Krásné, pravé Chianti Classico plné chuti sušených třešní, čokolády a lískových ořechů. Lehký kamenitý nádech. Plné či středně plné tělo, měkké taniny. Úžasně šťavnatý konec."

K vínům v e-shopu

 

This is a gorgeous red with so much mushroom and black cherry aromas and flavors. Full body, velvety texture and a flavorful finish. Dusty second texture. Delicious Morellino. Drink or hold."