3.6. JARNÍ PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Nákupní degustační akce - rezervujte si místa

Vysoké body pro Castello di Bossi

Castello di Bossi je pro mě synonymem pro vysoký etalon toskánského vína. Patří sem hned trojice vinařství. Bossi je vlajkovou lodí a sídlí v centrálním Chianti nedaleko městečka Castenuovo Berardenga. Terre di Talamo najdete na jihozápadě Toskánska, v pobřežní oblasti Maremma, Renieri pak sídlí v Montalcinu. Máte tady seřazené kompletní portfolio toho nejdůležitějšího, pokud jde o domácí odrůdy.

Chci se s Vámi podělit o čertsvé hodnocení z pera (případnější bude asi klávesnice, ale zní to pitomě) Jamese Sucklinga.

MORELLINO DI SCANSANO TEMPO - 92 /100 b. - "Tohle je úžasné červené víno nabízející aroma i chuť hub a černých třešní. Plné tělo, sametová textura a chuťově bohatý závěr. Výborné Morellino. Lze pít hned i archivovat."

MORELLINO DI SCANSANO RISERVA - 92 /100 b. - "Velké, bohaté víno. Dominují lesní plody a pečené maso. Plné tělo, sametové a chuťově bohaté. Obdivuhodně bohaté na tuto apelaci. Pít hned."

CHIANTI CLASSICO - 93/100 b. - "Krásné, pravé Chianti Classico plné chuti sušených třešní, čokolády a lískových ořechů. Lehký kamenitý nádech. Plné či středně plné tělo, měkké taniny. Úžasně šťavnatý konec."

K vínům v e-shopu

 

This is a gorgeous red with so much mushroom and black cherry aromas and flavors. Full body, velvety texture and a flavorful finish. Dusty second texture. Delicious Morellino. Drink or hold."