NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Naši vinaři jsou v pořádku

S radostí hlásím, že naši italští vinaři jsou v pořádku. 

IMG_2717_1

Všechny samozřejmě trápí minimální prodeje a nejistota, ale stejně tak se shodují, že to v tuhle chvíli není nejdůležitější.

"Všichni jsme v pořádku a zdraví. U nás ve Ficulle (Umbrie) ani nemáme žádné nakažené, ale restrikce tu samozřejmě platí. Celé dny vaříme, jíme a pijeme víno. Nás nedostane coronavirus, ale cirhóza jater!" hlásí věčný optimista Pier Francesco Maravalle z Vitalongy. Shodli jsme se, jak nicotné byly naše starosti ohledně zavedení amerických cel, která jsme řešili při únorové návštěvě.

Hůř je na tom Beatrice Gaudio. Až obsedantně energická vinařka těžce snáší, že nemůže cestovat. "Mrzí mě, že se k Vám asi nebudu moct vypravit ani na Vaši ochutnávku," zmiňuje bolestné téma. "Alespoň mám ale dost času na práce ve vinici, což taky není od věci. Ale všichni ti lidi, se kterými se nemůžu vidět...!"

Luca_RobertaUž na začátku března, když jsem ještě mohl vycestovat (naposledy!!!), jsem v Proseccu zažíval to podivno - vrhnete se k vinařce za polibkem a následně se ještě před vykonáním aktu jako shodné póly magnetu odvrhnete. "Better not," pokrčila Roberta Frassinelli rameny. I teď ale naštěstí hlásí: "Jsme tu všichni zdraví. Jen ty prodeje jsou teď mizerné."

Alespoň jistá radost. Je to takové věčné trnutí. Mám ty lidi moc rád a doufám, že všechno dobře dopadne. V Itálii je to jiné, rodiny jsou pospolu, staří s mladými. Všichni mají strach.

Toho června se bojím a myslím, že Italy sem na Podrybnické chutnání nedostanu. Třeba něco vymyslím na prázdniny. Budeme poctivě rouškovat, jo? A zadupeme coronu do země. A až se to přežene, potkáme se s nimi.

Zatím pro ně děláme, co můžeme a statečně doma pijeme jejich vína. Pijte je s námi.

Podrybnicke chutnani 5-2019 (8)