NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Podrybnické chutnání - shrnutí + galerie

V mnoha ohledech rekordní bylo letošní jarní Podrybnické chutnání. Nejvíc návštěvníků, nejvíc vinařů (9), nejvíc zrecykovaných lahví, zjevně nejvíc umytých sklenic (ještě přes ně klopýtáme) a položených palet (nechce někdo přijet a pomoct mi je zase rozebrat???).

Už zase jsem poslouchal a stále v reakcích čtu poznámky o nadpřirozených schopnostech ovládajících počasí během téhle akce. Nu ano - zadařilo se. Hlavními strůjci úspěchu byli ale vinaři, kteří vážili dlouhou cestu a radostně se Vám pověnovali. Mám z toho obrovskou radost - myslím, že to není úplně samozřejmé a v republice se nenajde mnoho takových akcí.

Co se pilo? Vzhledem k letním teplotám dominovala bílá vína. Asi největším hitem bylo Cortese od Beatrice Gaudio, nicméně vinařčina přítomnost přispěla k tomu, že se konečně začala více prodávat i její prémiová vína Barbera Bergantino a Grignolino della Sala.

Samozřejmě se vypařovala prosecca, příště budu muset sestrojit proseccovod, neb není v silách mizející láhve doplňovat. Tradičně dobře si vedli Michael Wolf a komické duo bratří Reichardtů. Zejména ke konci jsem je musel krotit. 

Veltlínské zelené Wilbling, ryzlink My Way od Eserů, ale z druhé strany spektra i prémiový sylván Sonnenstuhl od Thomase Schenka. A pochopitelně vše růžové, zejména pak languedocké rosé.

V červených kromě zmíněné Italky kraloval Francesco Maravalle z umbrijské Vitalongy (Montenibbio a Terra di Confine), prémiové La Chapelle z Chateau St. Jacques a Vogherova barbera.

Tolik v krátkosti k akci, jež opět mohla být jubilejním 10. ročníkem. Příště se sejdeme 5. října - udělejte si čas...