4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Podrybnické chutnání - shrnutí + galerie

V mnoha ohledech rekordní bylo letošní jarní Podrybnické chutnání. Nejvíc návštěvníků, nejvíc vinařů (9), nejvíc zrecykovaných lahví, zjevně nejvíc umytých sklenic (ještě přes ně klopýtáme) a položených palet (nechce někdo přijet a pomoct mi je zase rozebrat???).

Už zase jsem poslouchal a stále v reakcích čtu poznámky o nadpřirozených schopnostech ovládajících počasí během téhle akce. Nu ano - zadařilo se. Hlavními strůjci úspěchu byli ale vinaři, kteří vážili dlouhou cestu a radostně se Vám pověnovali. Mám z toho obrovskou radost - myslím, že to není úplně samozřejmé a v republice se nenajde mnoho takových akcí.

Co se pilo? Vzhledem k letním teplotám dominovala bílá vína. Asi největším hitem bylo Cortese od Beatrice Gaudio, nicméně vinařčina přítomnost přispěla k tomu, že se konečně začala více prodávat i její prémiová vína Barbera Bergantino a Grignolino della Sala.

Samozřejmě se vypařovala prosecca, příště budu muset sestrojit proseccovod, neb není v silách mizející láhve doplňovat. Tradičně dobře si vedli Michael Wolf a komické duo bratří Reichardtů. Zejména ke konci jsem je musel krotit. 

Veltlínské zelené Wilbling, ryzlink My Way od Eserů, ale z druhé strany spektra i prémiový sylván Sonnenstuhl od Thomase Schenka. A pochopitelně vše růžové, zejména pak languedocké rosé.

V červených kromě zmíněné Italky kraloval Francesco Maravalle z umbrijské Vitalongy (Montenibbio a Terra di Confine), prémiové La Chapelle z Chateau St. Jacques a Vogherova barbera.

Tolik v krátkosti k akci, jež opět mohla být jubilejním 10. ročníkem. Příště se sejdeme 5. října - udělejte si čas...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení