NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Nové akvizice - Montalcino!!!

Sliboval jsem - plním. Bez Montalcina a tamních Brunell ani dalších skvělých vín Vás nenechám. Poté, co La Velona byla převzata velkou skupinou, dal jsem se do shánění adekvátní náhrady. Vypomohl mi právě Gianfranco Bomba z La Velony, který se rozhodl zastupovat menší vinařství na zahraničních trzích. Společně jsme objeli pár zajímavých vinařů, ochutnali pár zajímavých vín - ne, skvělých! - a výsledek můžete ochutnat.

Martin - diplom

Tím výsledkem jsou vína z dvojice vinařství, která výtečně reprezentují jednak různorodost regionu, jednak jeho úžasné možnosti.
 
Castelli Martinozzi - Jedno z nejstarších vinařství v regionu. Již v roce 1892 dostalo na Agrární výstavě v Sieně medaili za svá vína. Sídlí v jihozápadní části a přímo sousedí se slovutným (a tedy pekelně drahým) Solderou, na místě, kde už před staletími stávala kolem Villa Santa Restituta malá osada. Produkuje vína tradičního stylu - spíše lehčí, rozvoněná, výtečně pitelná. Žádné velké svaly, spíše rafinovanost a komplexita. V portfoliu jsou nyní Rosso di Montalcino, Brunello 2011 a v omezeném množství i Brunello Riserva 2010. Sant´Antimo by mělo přibýt hned, jak začnou rodit nově vysázené vinice.
 
Molino di Sant´Antimo - V mnoha ohledech opačný pól. Vína velmi molino-Giuliakoncentrovaná, plnokrevná a hutná. Už Rosso di Montalcino má spíše charakter Brunella. Obě Brunella pak jsou magnetem na vysoká hodnocení a body. Sympatickým krokem je vytvoření vlastního "CRU" vína - Brunella VARCO 84. Jasným tahákem bude i díky ceně ASSO di Sant´Antimo - perfektní nástupce populárního Sant´Antima z La Velony.
 
A mimochodem - Po zakladateli vinařství převzaly vinařskou štafetu jeho dvě dcery, takže po Desirée Eser mám druhé ženské vinařství.
 
Rádi Vám namícháme degustační balíček.

 

Vybírejte ZDE: http://www.vina-chochola.cz/montalcino-brunello-etc-/