NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

K jarnímu Podrybnickému chutnání 2018

Vzhledem k parádnímu počasí, účasti vinařů a obecně dobrému rozpoložení jsme se rozhodli prohlásit tuto akci jubilejním 10. ročníkem Podrybnického chutnání. Ve sklepě jsem vyšťáral Reichardtovo Supreme Grand Cuvée 2004 v double-magnum láhvi - to mi daroval při mé vůbec první degustaci. Bylo tedy čím si připít a byl přítomen vinař, kterým to všechno začalo, takže proč váhat?

Aniž bych musel rozvíjet své omezené animační schopnosti, povedla se parádní atmosféra. Říkají to vinaři, lebedila si kapela, říkám to já i někteří z Vás. Ano, začátek byl lehce hektický vzhledem k počasí, ale vcelku se to zvládlo. Oni sem vinaři jezdí skoro jako na výlet. Samé poplácávání se po zádech, samý vtípek, ale že by si s sebou vzali ajskýbly, to je nenapadne.

Za vypíchnutí stojí určitě archivní ryzlinky přivezené z Mosely. Však jste mi do zásob udělali slušný zářez. Tu "83" asi vypijte hned, velkou progresi tam nevidím. Naopak "85", "79" a obě Auslese z ročníku 1975 a 1971 toho mají před sebou ještě dost. Skvělý ohlas měla novinka od Poldiho Blauensteinera - VELTLÍNSKÉ ČERVENÉ FUMBERG, u Reichardta kraloval jednoznačně VLAŠSKÝ RYZLINK a červené RESERVY

Thomas Schenk prodal vedle jaksi samozřejmého BACCHUSE nečekaně hodně svého TOP sylvánu SONNENSTUHL. Za mě byla vrcholem akce účast SERGIA GERMANA a jeho manželky Eleny z Piemontu. Skvělá vína, skvělí lidi.

Večerní dodernou měla v moci kapela PPS z Ústí nad Orlicí. Zhostili se toho s grácií, za což jim děkuji. Na to už jsme ale vcelku zvyklí, stejně jako na to, že si vinaři nakonec vystávkují dodávku točeného.

Díky všem, kdo jste přijeli. Po prázdninách se sejdeme na Podzimním Podrybnickém chutnání.