NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - SHRN

Počasí si člověk nevybírá, takže nezbývá nežli poděkovat směrem vzhůru. FB_IMG_1685983261733Zahrada se rochnila ve slunci a statečně nastavovala trávník podrážkám ochutnávačů, tančících mezi vinaři.

Hojná účast a průběžně předávané objednávky způsobily, že jsem většinu času strávil úprkem a moc se Vám nevěnoval. Za to se omlouvám. Důležití byli nicméně vinaři a jejich laskominy.

Manželé Justenovi tradičně přibalili ke standardní nabídce i laskominy z dob dávno minulých. Pietro Maravalle prezentoval Vitalongu po italsku - kromě vína a olivového oleje tu došlo i na procítěný zpěv k uctění Dne Republiky. Za kulhajícího Michaela Wolfa zaskočila slečna Corinne a víno na jejím stole mizelo se znepokojující rychlostí.

Rodiče Schenkovi pojali akci jako součást dovolené. Asi pětkrát během dne mě ujišťovali, jak si to užívají, a večer završili trsem. Trochu se obávám, že napříště budou blokovat přístup Thomasovi. Přidanou hodnotou u Blauensteinerů byla moravská přítelkyně Natálka, která za Poldiho a Christopha oddřela většinu práce. Ač mohl doma slavit narozeniny, přijel i Josef Fritz. Zabral místo po Beatrici Gaudio a poslal jí fotku svého opálení. Loni mu totiž italská vinařka vmetla, že kdo dělá ve vinohradu, musí mít na paži "tričkový pruh".

Nedělní dopolední výdej vína byl náročný a hektický. Pokud se někde vloudila chybka, omlouvám se. Jsem moc rád, že jste nám věrní a vracíte se. I vinaři mi po návratu psali, jak moc si akci užili.

Příště se sejdeme ve staronovém říjnovém termínu - tedy 7.10.. S archivním kočárkem...