NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Chlubivý vstup

Můžu se pochlubit? Musím!
Tak třeba Frankovka DAC Leithaberg od Wernera Reichardta byla vyhodnocená jako nejlepší víno z téhle denominace v testu magazínu Wine&Degustation. A to tam byla vína dvakrát tak drahá... Stefan Justen (Mosela - Meulenhof) se zase při Podrybnickém chutnání jen tak mimochodem (ale jasně, pyšný je...) zmínil, že jeho sladký ryzlink Wehlener Sonnenuhr dostal 92 bodů od Wine Spectator. To samé pak mé oblíbené Erdener Treppchen Spätlese. Devon Schiefer suchý byl v desítce nejlépe hodnocených suchých ryzlinků v Deutsche Riesling Challenge. To jen tak mezi řečí.

 DAC_carousel

     
U vinařství Ettore Germano (Barolo) by to bylo na dlouho, takže jen zmiňuju parádní hodnocení problematického ročníku 2012, na kterém si spousta slavných jmen vylámala zuby.
Barolo Prapó 2012 - Kerin O´Keefe (Wine Enthusiast) - 94 b.
"Aromas of licorice, dark berry, dried herb, leather and a balsamic note lead the way. The firm palate offers ripe Marasca cherry, raspberry compote, pipe tobacco and licorice while firm, velvety tannins lend finesse. This won't need years to come around but it also shows staying power. Drink 2019–2027."
(Sergio Germano s rodinou)