4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Prosecco v UNESCO

Prosecco se dočkalo a dostalo se na seznam přírodního dědictví UNESCO. Tahle nádherná vinařská oblast sevřená podhůřím Alp a z jihu obtočená Piavou tak pokračuje ve svém neskutečném rozletu. Za poslední desetiletí se jí podařilo nejenom předstihnout Champagne v množství prodávaných lahví (rozhodně ne v obratu), ale nyní dorovnala slavný francouzský region v dalším ohledu.

Srovnání vín značně pokulhává, jde o dva naprosto odlišné světy, byť v obou případech mluvíme o bublinách. Pokud jde o krajinu, nemají si co vyčítat. Oblast Prosecco Superiore je spektakulární kraj s nahusto vysázenými kopečky obrostlými bujnou révou. Zejména na podzim je pohled na zlátnoucí vinice úchvatný.

Kvůli zachování kyselin nechávají vinaři révu bujně růst, hrozny musí zůstat ve stínu. Vinice tak vypadají naprosto odlišně od těch toskánských. Všechno působí čerstvě, šťavnatě, bohatě. K tomu výrazná topografie kónických svahů, zejména v oblasti Cartizze nedaleko městečka Valdobbiadene.

Pokud tedy máte prosecco rádi, neváhejte. Je to jeden z nejbližších italských vinařských regionů. Pomalu se přesouvat mezi městečky, ať už autem, pěšky nebo na kole, pocucávat bubliny a zakusovat je skvělým prosciuttem, má něco do sebe. Možná to není vinařská vyšší dívčí, ale je to krásné. Dolce vita.

Prosecco - vinařství Frassinelli

Blog nejen proseccový

 

2014-Proseccodocg-conegliano-valdobbiadene-04

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení