NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Podzimní Podrybnické chutnání

Buďme pozitivní. Podzimní Podrybnické chutnání proběhlo v rámci obecného povětrnostního a srážkového odporna ve velice pěkném počasí. Kdo se dobrovolně nevydal živlům za účelem osvěžení po 75. vzorku, nezmokl. Dokonce jsme si mohli dovolit luxus archivního kočárku na zahradě a chvilkových slunečních vstupů. Fotografové - sem s fotkami!

DSC_9505

Na složení objednávaného se kladně podepsala přítomnost Federiky z piemontského vinařství La Fusina. Jejich Dogliani Cavagné z osmdesátileté révy a až netypicky silné Nebbiolo se prodávaly skvěle. Na to, jaká panovala teplota, zmizelo i dost prosecca. Radost mám ze sladkého Moscata od Livia Voghery - chytlo se. Jinak samozřejmě obvyklé evergreeny...

A z archivu? Martin Klein z roku 2006 (Hölle Kabinett, trocken) toho má před sebou ještě dost. Wagramterassen 2010 od Josefa Fritze drží pro mě až překvapivě, ale spíše už se chystá sešup. A nový sklepní objev, sladké Erdener Treppchen Spätlese 2002 z moselského Meulenhofu, si určitě zarezervuju a zařadím do prodeje. Z červených to alespoň pro mě vyhrál nejspíše Werner Reichardt se svou Frankovkou Grand Selection 2007 (ach, vzpomínka na junácké časy...).

DSC_9542

Rád bych upozornil, že až obscénně naditá bufetová část nebude do budoucna pravidlem. Tentokrát se příbuzenstvo zcela vymklo kontrole a pracovalo nad rámec daný rozpočtem. Omlouvám se tímto za necitlivé roztažení Vašich žaludků, jež budou v příštích týdnech trpět nedostatkem. Z nezkonzumovatelného množství pochutin nicméně, už tradičně, nezbylo nic.

Pochvaly míří ke kapele. Ta sice zpočátku nemístně prudila, ale přirozenou vřelostí (opilostí, chcete-li) publika se nechala strhnout. Paráda. Obšírné vylíčení z pohledu pana Kuldy (ty velké červené housle zapíchnuté do země...) naleznete ZDE.

Děkuju, že jste dorazili. Chválím zejména dámy, že počasí zvládly s grácií. Příští chutnání bude tradičně 1. červnovou sobotu. A pokud budete mít zájem, sejdeme se do vánoc ještě dvakrát na Vinných 1. sobotách.