4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Podzimní Podrybnické chutnání

Buďme pozitivní. Podzimní Podrybnické chutnání proběhlo v rámci obecného povětrnostního a srážkového odporna ve velice pěkném počasí. Kdo se dobrovolně nevydal živlům za účelem osvěžení po 75. vzorku, nezmokl. Dokonce jsme si mohli dovolit luxus archivního kočárku na zahradě a chvilkových slunečních vstupů. Fotografové - sem s fotkami!

DSC_9505

Na složení objednávaného se kladně podepsala přítomnost Federiky z piemontského vinařství La Fusina. Jejich Dogliani Cavagné z osmdesátileté révy a až netypicky silné Nebbiolo se prodávaly skvěle. Na to, jaká panovala teplota, zmizelo i dost prosecca. Radost mám ze sladkého Moscata od Livia Voghery - chytlo se. Jinak samozřejmě obvyklé evergreeny...

A z archivu? Martin Klein z roku 2006 (Hölle Kabinett, trocken) toho má před sebou ještě dost. Wagramterassen 2010 od Josefa Fritze drží pro mě až překvapivě, ale spíše už se chystá sešup. A nový sklepní objev, sladké Erdener Treppchen Spätlese 2002 z moselského Meulenhofu, si určitě zarezervuju a zařadím do prodeje. Z červených to alespoň pro mě vyhrál nejspíše Werner Reichardt se svou Frankovkou Grand Selection 2007 (ach, vzpomínka na junácké časy...).

DSC_9542

Rád bych upozornil, že až obscénně naditá bufetová část nebude do budoucna pravidlem. Tentokrát se příbuzenstvo zcela vymklo kontrole a pracovalo nad rámec daný rozpočtem. Omlouvám se tímto za necitlivé roztažení Vašich žaludků, jež budou v příštích týdnech trpět nedostatkem. Z nezkonzumovatelného množství pochutin nicméně, už tradičně, nezbylo nic.

Pochvaly míří ke kapele. Ta sice zpočátku nemístně prudila, ale přirozenou vřelostí (opilostí, chcete-li) publika se nechala strhnout. Paráda. Obšírné vylíčení z pohledu pana Kuldy (ty velké červené housle zapíchnuté do země...) naleznete ZDE.

Děkuju, že jste dorazili. Chválím zejména dámy, že počasí zvládly s grácií. Příští chutnání bude tradičně 1. červnovou sobotu. A pokud budete mít zájem, sejdeme se do vánoc ještě dvakrát na Vinných 1. sobotách.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení