NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Podzimní Podrybnické chutnání - ohled

Nejsem člověk bezohledný, takže se za Podzimním Podrybnickým chutnáním ohlédnu. Je to ohled radostný, neb počasí bylo OPĚT skvělé - babí léto se vším všudy. Ke slovu přišel dokonce i led - považte!

Lidu proti jaru méně, což ovšem pořád neznamená málo. Při neúčasti vinařů to bylo tak akorát na zvládnutí, abychom stíhali doplňovat vypité, odrážet požadavky na doplnění vypitého, abych včas vytahoval kočárek s archiváliemi a ještě si našel čas na vlastní potěchu (konzumaci).

K vinařům - moc se omlouvá Dodo zu Knyphausen z vinařství Eser. Toho v souvislosti s našimi akcemi pronásledují nehorázné štěstí a smůla. Dosud vždy v příslušných termínech rodili nebo křtili, tolik ke štěstí. Nyní, když už měl zarezervovaný pokoj a upřímně se těšil, sletěl z tanku a rozbil si všechny části těla, jež z němčiny neumím přeložit. Podotýkám, že z tanku na víno...

Z archivu jsme vytáhli moselské ryzlinky (vertikála 2010 - 2002 - 1975), skvělý Fritzův Tramín Grande Reserve 2011, magnumku Elcione 2008 a Phi 2010. Z archivu byla také kapelka - stále mladí staří známí z Mladé Boleslavi hráli tak zuřivě, že cvakání jističů připomínalo doprovod na kastaněty.

Všem moc děkuju, že jste dorazili. Vy, kteří jste nedorazili, doražte příště nebo alespoň objednejte víno a já budu ochoten předstírat, že jste dorazili - hlavně když dorazí platba. Začínám být při pondělku kreativní - je čas skončit.

Zvu Vás na VINNÉ 1. SOBOTY (3.11. a !!! 8.12.!!!). Další Podrybické chutnání proběhne o první červnové sobotě roku 2019.