NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Soupiska vinařů uzavřena

Dva týdny před Podrybnickým chutnáním máme uzavřenu soupisku vinařů. Nikdo se neomluvil, takže nás čeká rekordních 8 vinařů. 

Budou tu pro Vás, tak je využijte na maximum. Ptejte se, otravujte, chvalte - a ochutnávejte!

justen

MEULENHOF (Mosela) - Manželé Justenovi z Erdenu Vám představí své ryzlinky z tratí Erdener Treppchen a Wehlener Sonnenuhr.

Zároveň přivezou archivní ryzlinky z ročníku 1975 až 2002, které od loňska nabízíme k prodeji.


Wagram_Poldi_velkaLEOPOLD BLAUENSTEINER (Wagram) - Náš dvorní vetlínář z rakouského Wagramu Vám představí aktuální ročníky svých vín.

Nedávno nalahvované "osmnáctky" i opulentní veltlíny z tratě Fumberg. Chybět nebude oblíbený muškát žlutý, sauvignon či chardonnay Ferrara.


josef_fritz_portraitJOSEF FRITZ (Wagram) - Stále stoupající hvězda rakouského vinařství. Podle magazínu Decanter "Genius veltlínského červeného.

Vinař, který s touhle neznámou odrůdou spojil své jméno a dostal ji do popředí zájmu. Ochutnejte vína pravidelně zařazovaná do TOP výběrů a ohodnocená až 95 body.


gaudio-bea1BEATRICE GAUDIO (Piemont) - Mladá vinařka, která se rychle vyšvihla mezi naše nejlépe prodávané akvizice.

Doporučuji projet si řadu skvělého a u nás málo známého grignolina. Její barbera je jedním z nejlépe prodávaných červených vín. Pro rozkošníky tu bude sladká perlivá malvazia a směrem k létu se vyplatí myslet i na bílé svěží cortese.


IMG_2717_1VITALONGA FRANCESCO MARAVALLE (Umbrie) - Stálice v naší nabídce a vinař - sympaťák. "Nemůžu nepřijet na nejlepší ochutnávku na světě!" ohlásil, když jsem ho k nám zval. 

Těšte se na zcela nová vína z jeho čerstvě organické produkce - chardonnay, rosé a nový ročník skvělého Montenibbia.


P6023494WERNER REICHARDT (Burgenland) - Vinař, se kterým jsem kdysi začínal a který mě stále moc baví. Bílé "osmnáctky" skvěle ukazují, v jakém roce vznikaly.

Pozornosti by neměl uniknout muškát žlutý - moc příjemné víno. V červených vínech se už částečně přesuneme do ročníku 2015. Sehraná dvojice bratrů Reichardtů Vás naladí.


Desiree_Eser_selters_wasser_wein_01VDP. AUGUST ESER (Rheingau) - Konečně se k nám podívají také od Eserů z Rheingau! Dodo Feiherr zu Knyphausen přiveze vína své manelky Desirée, které Vám ukáží kultovní ryzlinkářskou oblast v celé její rozmanitosti. Od štíhlých a dynamických rýňáků až po ty opulentní a vyzrálé.


MichaelWolf1_1MICHAEL WOLF (Pfalz) - V současnosti náš nejprodávanější vinař ani letos nevynechá příležitost představit Vám svá vína.

Těšte se na nové ročníky bestsellerů, jako jsou Frech&Scheu, sylvánské zelené nebo dornfeldery. Lehkost, svěžest a vysoká pitelnost z nich dělají jasnou letní volbu.


weingut-schenk-01THOMAS SCHENK (Franky) - Sympaťák Thomas Schenk je klasický představitel nové vlny německých vinařů - otevřený, entuziastický a plný nápadů. Jedním z nich je Pet-Nat, vtipné přirozeně kvasící víno, které propojuje dávnou tradici s moderními trendy. Samozřejmě nezapomeňte na sylvány, Boden Schatz nebo jeho sladší vína, jako je Bacchus nebo Rotling.