4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Pár novinek v nabídce

Tak zaprvé - Fritzi jest vyprodán. To se tomuhle populárnímu cuvée od Josefa Fritze touto dobou stává pravidelně, takže netřeba smutnit. Už se sklízí na nové.

Z Piemontu jsem Vám přivezl pár novinek - pojďme na ně:

Livio Voghera, Barbarescovoghera-arneisinfo
- Favorita - Pohodové bílé víno, které Vám zbytkovým CO2 trochu připomene Wolfův styl. "Nic složitého," popisuje ji Livio. "Pohodové pití na každý den. Dělám ji čistě - žádné velké experimenty. Sklidit, vylisovat a do tanku."

- Arneis - To už je charakternější Itálie. Pikantní, plné, komplexní. "Arneis nechávám nejdříve pár hodin naležet na slupkách a po lisování pak pár měsíců v kontaktu s kvasinkami, aby se pěkně zaoblilo."

- Moscato d´Asti - Piemontská klasika, víno, které si získává velkou popularitu v zámoří. Nízký alkohol, bublinky, vysoký zbytkový cukr. Liviovi se daří dávat Moscatu přidanou hodnotu v podobě pěkné kyselinky.

Beatrice Gaudio, Monferatto - info

- Rosé Ciaret - Krásně vybarvené a fantasticky rozvoněné cuvée z Barbery a Syrahu. Poměrně tělnaté, skvělé ke grilování, ale i salátům nebo třeba čokoládovým dezertům.

- Malvasia di Casorzo - Tohle je zvláštnost! Červené, šumivé, sladké - výrazné aroma ve Vás vyvolá intenzivní představu čerstvě vylisovaných hroznů. "Nedávno jsem ho měla v restauraci s rizotem a plody moře. Bylo to fantastické. Já bych doporučovala spíš vychladit a přikusovat jahody," komentuje tohle neobvyklé víno Beatrice Gaudio.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení