3.10. - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - PŘIJEĎTE SI NAKOUPIT A OCHUTNAT NOVINKY

GERMANO

germano_famigliaUž od roku 1856 obdělává rodina Germano vinice na kopci Cerretta nedaleko Serralungy. Ze skvělých podmínek ceněného "cru" ovšem žili jiní - hrozny rodina prodávala. U zrodu moderního vinařství stál Ettore Germano, jehož syn Sergio dostal firmu až na samý vrchol.
Vysoký podíl vapence dává vínů z vínům v okolí Serralungy vitalitu a potenciál. V rámci Barola patří k těm nejvhodnějším k archivaci. Klasifikované vinice "cru" přímo sousedí s vinařstvím a poskytují hrozny pro fantastická vína. Prapó je tradičně přístupnější, výtečně kombinuje eleganci a sílu. Cerreta je pak tím ideálním řešením, pokud chcete sledovat, co Barolo dokáže v průběhu dalších mnoha let.

K okamžitému vychutnání je určeno enologické cuvée Barolo Serralunga - perfektní přístupová cesta k pochopení špičkového Barola. Vrcholem nabídky je pak Riserva Lazzarito. Tu samozřejmě také zařadíme.

V současnosti obdělává Germano 10 hektarů vinic u Serralungy v DOCG Barolo a 8 hektarů v Alta Langa, kde pěstuje převážně bílé odrůdy.

Současné ročníky podle Wine Enthusiast:

Barolo Prapó 2013 - 97 b.
Barolo Cerretta 2013 - 95 b.

 
375
199013751990
Značky

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.