NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Naše Barbery skvěle hodnocené v testu Wine&Degustation

 V březnovém čísle magazínu Wine&Degustation se Barbera Basarín od Livia Voghery umístila na 1. místě v kategorii Barbera d´Alba a odnesla si zlatou medaili. Celkově skončila na 2. místě z hodnocených 37 vín a nechala za sebou spoustu dražších kousků od slavných vinařů.

Výtečně dopadla i další dvě vína. Barbera Superiore také od Voghery si odnesla 87,86 bodu a Barbera Superiore od Beatrice Gaudio 86,86 bodu. Jak víte, nejsem velký přítel bodování, takže spíše doporučuji přečíst si popisy vín, jak je sestavil tým složený z nejlepších domácích someliérů. Jsou velmi výstižné.

Barbera vigna Basarín 2016 - Livio Voghera (Barbaresco) - 90,57 bodu - e-shopVoghera_Livio
"Temně granátová barva s úzkým světlejším meniskem, vynikající viskozita. Vůně je čistá, ušlechtilá, s nádechem dřeva, dýmu a vyzrálého lesního ovoce. Chuť je naprosto harmonická, šťavnatá, s příjemným akcentem zralých bobulových plodů a vzácného dřeva. Dlouhý, skořicový závěr."

Barbera Superiore - Livio Voghera (Barbaresco) - 87,86 b. - e-shop

"Červená barva s širším světlejším meniskem, velmi dobrá viskozita. Vůně čistá, koncentrovaná, připomínající povidla, lékořici a ovocné bonbony. Chuť je šťavnatá, ovocná, s velmi dobrou kyselinou a příjemnou kořenitou tóninou. Delší závěr."

Barbera Monferrato Superiore - Gaudio (Monferrato) - 86,86 b. - e-shopgaudio_bea2

"Tmavě červená barva s úzkým světlejším meniskem a vynikající viskozita. Vůně je čistá, kořenitá, s nádechem drobného bobulového ovoce, koření a dýmu. Chuť je plnější, komplexní, šťavnatá, s příjemnou kořenitou strukturou a ovocnými tóny, připomínající zralé lesní ovoce. Dlouhý, lehce adstringentní závěr."