4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Skvělá nuda v Sieně

DSCF0205Po čtyřiadvaceti hodinách ve stále plnějším autě, jsme si dali dvě noci v Sieně. Toskánsko v jarním rozpuku, příjemných 25 stupňů a město, které člověk musí mít rád. Ve středověku jedno z nejbohatších italských měst vždy bojovalo o vliv s Florencií. Tuhle bitvu z dnešního pohledu prohrálo. A možná je to pro něj dobře.
 
Zatímco ve Florencii jdete stále za nějakým jasně vytčeným cílem a plníte nabitý harmonogram, v Sieně prostě jenom jdete. Tak, někam. Už jen srovnání náměstí je výmluvné. Ve Florencii je myslitelná sebevražda sednutím - prostě si sednete a stádo Vás ušlape. Sienské Campo svým kolébkoidním tvarem k posazení se či přímo ulehnutí vybízí. A je to slastné! Radnice se červená v zapadajícím slunci, tušíte uvnitř skrytou nádheru, ale zatím se bavíte dětičkama válejícíma sudy.DSCF0208
 
Na sienském stadionu probíhá ragbyový turnaj, v pevnosti nám dělají provinilé pocity běžci všech úrovní a protože je neděle, nemůžeme se před nimi uchýlit do vinného lůna v místní slavné Enotece. Při druhé návštěvě už si uvědomuju, že historická Siena je vlastně malá. Zorientujete se podle několika bran a když snad zrovna není vidět katedrálu, cedule vás spolehlivě nasměrují.
 
Co jíst? Možností je přehršel. V poledne se můžete zastabilizovat prkénkem se salámy a sýry a večer to jistí pasta s vongolkami a friulským sauvignonem. Samozřejmě můžete zkusit skvělou Fiorentinu - steak z místního plemene Chianina. Vystačí pro dva až tři jedlíky. Cena? 4 eura/100 g a pod kilo nehledejte...
 
 
 
DSCF0186Pokud přijedete autem, zkuste zaparkovat přímo u pevnosti. Na odstavných parkovištích jinak necháte za den stání právě jednu pěknou Fiorentinu. A kam zajít? Katedrála - Duomo, dále stará radnice s nádhernými freskami, milý klášter pod kostelem Sv. Kateřiny. A hlavně bary a bárky. Proti Florencii je to v Sieně vlastně nuda. Ale přesně za touhle nudou sem tak rád jezdím.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení