NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

KRÁTKÁ SUMMA A PODĚKOVÁNÍ VÁM VŠEM - 2022

Buďte zdrávi, moji milý zákazníci. Dovoluju si přispět do nekonečného proudu přání malým souhrnem roku 2022. vACLAV2022Podivně míchal naděje s frustrací a vyváděl nás z míry. Snad to v konečném důsledku bude i k něčemu dobré. Já tomu věřím.

 Francie? Ještě před pár lety jsem se do toho nechtěl pouštět. Dnes hledím na smutnovesele prázdné regály, jež už jenom vydechují byvší tíhu naditých kartonů. Všechno pryč. Barberu od Beatrice Gaudio rychle následovala ty od Voghery. A špičková Rive z Prosecca - sono andate...

Co mě letos deptalo? Byl to divný rok. Pocovidové rozpačito. Akce jo, popíjet doma ne. Ale upřímně - Vaše domácí popíjení je můj chleba nejmilejší! Akce jsou vícepráce a komunikace a interakce. Já umím interagovat dvě hodiny, pak se propadám do zašívacích tužeb. Ke všem stávajícím krizím a zdražováním nám aktuálně kyne ještě zavedení spotřební daně na víno, čili zdražování zdraženého.

Co mě letos potěšilo? Především Vaše věrnost. Ale za tu Vám děkuju rokcorok. Povedly se ochutnávkové akce - na obě letní dorazili vinaři a útěšný zástup lidstva. Stávající závěr roku zdařile napravuje nepřesvědčivé předešlo.

Nad očekávání se chytlo vinařství Via Caritatis, to mě těší moc. Výsledkem jsou zívající prostory ve skladu. Languedocké St. Jacques je na tom stejně tristně, takže Francie bude mým prvním cestovním projektem v roce 2023.

Po dvou letech jsem si také mocně zaveletrhoval. Po covidově duchařské Bologni následovalo Vinitaly a krásná Verona, nakonec pak také odsouvaný Prowein. Bylo to po pauze tak milé a přátelské! Krásná setkání, noví kamarádi.

Rakouská vína těžila z povedeného ročníku 2021. Mosela se po delší době zase připomněla lehkostí. Ezoterično není můj šálek kávy, neb jsem byl vyorán z vesnické brázdy, ale tady cítím rej víl a břidličných skřítků.

Aktuálně ještě cítím na jazyku Blauensteinerovy, Wolfovy a Schenkovy "dvaadvacítky". Bez chyby. Čistá, svěží vína s jasnými konturami. Bude radost je prodávat.

Všem Vám přeju dobrý start do roku 2023. Co se děje kousek od nás, je připomínkou, že si musíme vážit byť i jen malých radostí. Víno je jednou z nich. Těším se na další setkávání s Vámi právě u vína. DĚKUJU. Václav Chochola