4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Další sedmnáctky už se blíží - výhledy

Stačí už jen dopít poslední lahve a bude tu další várka z ročníku 2017. Právě v Düsseldorfu na Proweinu vinaři tradičně představují nová vína. Něco už je nalahvované, něco zatím jenom jako sudové vzorky. Jak to vypadá? Inu dobře.

Leopold Blauensteiner - Wagram
Mě ta jeho vína zkrátka baví. Čistá, perfektně pitelná, klasicky zpracované odrůdy. Letošní highlight by mělo být Veltlínské červené Fumberg - úplná novinka. Zkoušel jsem ho vedle Fritze, ale i třeba Letha nebo Fritsche a stojí si vážně dobře. Řada veltlínů zelených je skvělá tak nějak tradičně, ryzlink má podle mě lepší Fritz.

Josef Fritz - Wagram
Výše zmíněný Ryzlink Sandstein je skvělý. Nebývale rozvoněný, čistý, atraktivní. Co platí pro Blauensteinera ve veltlínu zeleném, tady představuje veltlín červený. Fritz je v téhle odrůdě naprostá špička a tuhle pozici si drží už spoustu let. Tolik vyzdvihovaný Leth na něj podle mě alespoň v téhle odrůdě nemá. Cuvée Fritzi už se samozřejmě vesele prodává.

Thomas Schenk
Těm baňatým-placatým to ještě chvilinku potrvá, než úplně rozkvetou. Zatím jsou ještě pořád lepší šestnáctky. Jak Sylván Sonnenstuhl, tak i Ryzlink Marsberg. Ale to je jen věc času. Zato třeba lehčí Sylván Handlich je už teď skvostný. Boden Schatz (stará réva scheurebe+ryzlink+sylván) velmi pěkný, hodně rozvoněný po scheurebe. A scheurebe se k radosti mnohých letos opět zaseklo na lehkém zbytkovém cukru, takže bude jako loni.

Stefan Justen (Meulenhof) - Mosela
Italští kolegové, které jsem přivedl, byli nadšení. Suchá vína bez chyby, hodně mě ale potěšil sladký Erdener Treppchen Kabinett - parádní víno. Vrcholem za mě jako obvykle Suché Spätlese a Grosses Gewächs.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení