4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Thomas Schenk a sladká dvojka

Schenk_RotlingJak Thomas Schenk slíbil, tak učinil. Ještě před Vánocemi stihl přivést do lahví alespoň 2015-bacchusdvě vína. "Abych měl taky co prodávat," směje se v poloprázdném skladu. "Chtěl jsem ještě něco suchého, nejlépe scheurebe, ale to si postavilo hlavu a nechce prokvasit dosucha," líčil mi mladý vinař 5. prosince. Víno je rozvoněné, určitě bude stát za pití, ale nechce se mu...

Zpět k těm poslušnějším. Bacchus si vydobyl pevné postavení a šestnáctka na tom jistě nic nezmění. Opět dostáváme krásně rozvoněné, lehoučké víno s příjemným zbytkovým cukrem kolem 17 gramů. Dvojici pak doplňuje nováček v naší nabídce - ROTLING.

Ani tady nečekejte nic složitého - jde ostatně o dost kuriózní spojení červených a bílých hroznů. Ty jsou současně sklizeny a společně vylisovány (míchat červené víno s bílým je zakázáno). Výsledkem je světle načervenalé víno velmi svůdné chuti a s podobným zbytkovým cukrem jako u baccha. A odrůdy? Červená Domina a bílý Müller Thurgau.

Tady je koupíte

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení