4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Haleluja - nová vína!

Už se vyloupla! Od Reichardta jsem si přivezl nová vína ročníku 2019 - muškát žlutý a veltlín. Obě - jak už je u tohohle burgenlandského vinaře zvykem - jsou velmi klasické záležitosti. Werner Reichardt ctí odrůdu a tahle vína mají všechny atributy, které k nim patří. Muškátu bude letos dost málo, ale to nás zatím nemusí trápit. Je rozvoněný, lehoučký, samozřejmě suchý a proti loňsku subtilnější. O veltlínu netřeba dlouze referovat - zkrátka Reichardtův veltlín... Už jsou na e-shopu, tak se do nich pusťte.

VÍNA Reichardt 

Další novinkou je pak vína z Montalcina od vinařství Castelli Martinozzi. Před pár lety vysázel Federico Castelli novou vinici přímo pod starou vilou Santa Restituta, v níž vinařství už od 19. století sídlí (viz obrázek). Do rukou (či lépe úst) se nám tak dostává vůbec první ročník. Víno se jmenuje Vitefitta a je zařazeno jako IGT Toscana.

Poprvé, nepočítám-li ochutnávky z tanku, jsem si ho otevřel teď v sobotu. Už podle vůně je to klasické sangio. Takové "bejby" Rosso di Montalcino. Je znát, že jde o mladou révu. Víno nemá takovou koncentraci, ale ta lehkost a přitom věrnost odrůdě a místu je ohromně příjemná. Doporučuju ochutnat, případně i srovnat s Rossem a Brunellem. Krásná hierarchie jedné odrůdy z jednoho místa.

VÍNA Castelli Martinozzi

CASTELLI

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení