4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Brunello di Montalcino 2007 La Velona - archiv

BdM15Sáhl jsem do archivu a vynořil se s Brunellem z už zaniklého vinařství La Velona. Dobrý ročník z vinařství, které jsem měl hodně rád a vždycky ho s radostí navštěvoval. Ostatně Gianfranco Bomba, který to tam vedl, mi následně dohodil Castelli Martinozzi a dodnes si spolu rádi zajdeme v Montalcinu na pivo. (http://www.vina-chochola.cz/montalcino-brunello-etc-/)

Barva se s časem posunula k temně granátové s hnědavými tóny, značícími starší víno. To samé indikuje vůně, kde byste nějaké rozjásané ovocité tóny hledali marně. Určitě višně, ale také balsamiko, černý pepř, rybízový džem, hřebíček a - trochu neortodoxní dojem - cola Dr. Pepper.

Víno má heboučkou strukturu dobrého sangiovese, přesněji Brunella. Intenzivní chuť, medium (+) tříslovina, medium (+) kyselina, vysoký alkohol (14,5%), dlouhá dochuť. Výborné víno, které ještě pořád má z čeho brát.

Ročník 2007 byl hodnocen velmi vysoko. Proti na můj vkus trochu v sobě utopeným a těžkým 2006-kám nabízí tu jiskrnost, svěžest a rasu, kterou tahle vína, když se povedou, disponují. Ostatně o kvalitě ročníku svědčí i to, že La Velona tehdy dělala i Riservu. Od té mám také ještě pár lahví.

To je tak hezké, když se zadaří a víno Vás odmění za trpělivost. Asi budu dnes večer psát, když už je odšpuntováno...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení