NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Na Mohanu bez vody + vyprodáno

Zatímco do Itálie a Rakouska se chystám, Německo jsem si v rychlosti střihnul minulý týden dle klasického schematu: když už jedu do Prahy, rozvezu i Plzeň a když už budu v Plzni, zaskočím si do Němec. 
Od Michaela Wolfa jsem si přivezl nové ročníky některých vín, konkrétně "sedmnáctky". Namísto sladkého ryzlinkového výběr z z hroznů nastupuje zajímavé scheurebe, opět v kvalitě Auslese.
Thomase Schenka (na obrázku) jsem chytnul na vinici Teufelskeller. To se člověk od Mohanu šplhá do kopce a ještě víc do kopce, až dorazí k mladé výsadbě odrůdy bacchus. Mladý vinař tady roztahoval mezi keři perforované hadice. "Už tři měsíce nespadla ani kapka. Musíme kupovat vodu a pak to tahat v cisternách nad vinice. Ty mladé se bez toho neobejdou." Kromě závlahy ještě zbavuje keře zátěže nadbytečných hroznů. "Z téhle vinice jsem chtěl letos poprvé dělat víno, tak sand mi na ní o podzimu něco zbyde." 
Zatím to nevypadá na nějaký výrazný problém. Starší výsadby se zdají být v pořádku. Přesto někteří vinaři zalévají i je, na čímž Thomas vrtí hlavou. "Zrovna tenhle jede striktní bio. Přitom ale lítá traktorem celý den nahoru dolů..."
 
Mimochodem, je asi dobré zmínit, že od jeho vín Boden Schatz a Scheurebe mám posledních pár beden. Pro letošek vyprodáno.