NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

DOČASNÉ NEDOSTATKY

Jak jsme na tom? Inu, blíží se září, takže u Schenků počíná začátek velkého zetí prázdnoutou. "Ewig Leben i sauvignon pro letošek končí. Uvidím, co ti ještě můžu dát," napsal mi Thomas Schenk z dovolené v Provence. Vyškolen posledními roky, požádal jsem ho, ať mi dá všechno, co má. A objednal pořádnou nálož sylvánů i oblíbeného bacchusu.

Podobně tristní jsou mé současné zásoby moselských ryzlinků. Nepanikařte ale, už je to na cestě k nám. A když už jsem byl v objednávání, pro jistotu jsem vzal ještě paletu od Wolfa - to se neztratí.

Brzy se také musím vypravit do Prosecca, neboť letošní svatební a jiné postcovidové shromažďování způsobuje, že jakékoli množství dovezeného prosecca je nedostatečné. Vezmu to přes Wagram, neb oblíbené cuvée Fritzi také zmizelo a Blauensteinerův regál si zaslouží doplnění.

Do školního roku tak půjdu s utěšeně plnou brašnou. Já vím, že je tu krize. Ale krizi je třeba nějak čelit! A už staří vojevůdcové věděli, že člověk nejlépe čelí s vínem. Mořeplavci se vydávali kolem světa s vínem a vojáci dostávali před ztečí extra příděl vína - bez vína je čelení takové útrpné...