4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Chateau St Jacques oficiálně organické

Další vinařství nám zorganičtělo. Přidalo se languedocké Chateau St. Jacques Grahama Nuttera. Předcházela tomu tříletá tzv. přechodná fáze. Charlotte Wilkerson z vinařství nicméně mnoho rozdílů v před TÍM a po TOM nevidí."U nás to žádný velký přechod ani dramatickou změnu neznamenalo, protože už od samých začátků v roce 2001 jsme stavěli na respektu k přírodě a neinvazivním způsobu práce. To se netýká jenom vinic, ale i zaměstnanců a dokonce i zákazníků. Tenhle přístup možná znamená víc práce, ale my věříme, že vinice tak získají na odolnosti a i výsledná vína díky tomu budou lepší."

Tento týden začínají se sklizní a první přijde na řadu bílý viognier. Ten by se poprvé mohl objevit ve vínech založených na syrahu (zejména prémiové La Chapelle). Zní to neobvykle, ale právě spojení syrahu a viognieru dává skvělé výsledky na horní Rhoně, zejména v Cote Rotie. Viognier paradoxně přispívá k větší stabilitě barvy červených vín.

Jednou ho bude popíjet i, zatím ještě silně nezletilá, Eloise - nová generace v rodině Nutterových...

Vína Chateau St. Jacques

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení