NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Vinaři se hlásí na PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ

Pro lenochy telegraficky: Velká ochutnávka 2. června. Vinařů zatím sedm. Hlaste se VČAS. Ubytování řešit VČAS.

Nerad bych to zakřikl, stát se může mnohé. Prozatimní výčet vinařů pro červnovou ochutnávací akci vypadá utěšeně. Z Prosecca dorazí Roberta Frassinelli, což mě převelice těší, protože v červnu bývá kolem bublin šrumec. Velkou zprávou je, že se k nám chystá i Sergio Germano (Barolo). Tenhle sympatický chlapík si našel čas mezi lítáním po světě a 2. června vymění slovutné retaurace za zahradu na Podrybníku.

Německo by poprvé mělo dorazit v kompletním složení, tedy včetně vinařství Eser. Za Desirée, jež bude opět blízka rozsypání, přijede její manžel Dodo. Justenovi, Wolf i Schenk už se na Vás těší. Prvně jmenovaní přivezou z Mosely na ochutnání i ony stařičké ryzlinky.

Vypadá to, že Rakousko bude reprezentovat jediný Werner Reichardt. Josef Fritz se vymlouvá na nicotné 50. narozeniny a Poldi Blauensteiner na maturitní ples svého syna. "S Christophovým přístupem máš hodně slušnou šanci, že přijedu," říká nicméně poněkud hořce. Nepřejme mu to. Případně si můžeme během roku vystřihnout wagramskou ochutnávku, kam by oba vinaři přijeli. Werner Reichardt ovšem dorazí z Burgenlandu i se svým bratrem a hodlá držet rakouský prapor vysoko: "S bráchou to je vždycky velké, máte se na co těšit."

Ve fázi rozhodování jsou zatím další Piemontští. Federice z La Fusiny se na podzim moc líbilo, takže přemýšlí, jestli umístí synka. Podobně na vážkách je i Livio Voghera Z Barbareska, o kterého bych hodně stál. A nejblíž je asi Beatrice Gaudio, se kterou víceméně počítám.