4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Languedoc vs. Tradiční regiony

Konec starých časů prorokují britští obchodníci, alespoň pokud se jedná o vztah k francouzskému vínu. Nastupující generace se necítí být nikterak svázána nastavenými hodnotovými škálami a preferuje méně zavedené regiony před těmi opředenými prestiží a tradicí.

Na článek publikovaný serverem Harpers.co.uk mě upozornil Graham Nutter z vinařství Chateau St. Jacques z Languedocu. Z dobrého důvodu - tím, kdo na sebe strhává pozornost zejména mladé generace milovníků vína, je právě jihofrancouzský Languedoc-Rousillon.

"Pro mladé lidi je dnes Bordeaux naprosto nezajímavé a dělení na klasická a ne-klasická francouzská vína přestává fungovat," cituje Harpers Simona Taylora, výkonného ředitele firmy Stone, Vine & Sun. Na Languedoc už se podle něj nehledí jako na alternativu ke klasice, nýbrž jako na rovnocený region.

Mladé lidi láká diverzita, se kterou se v jiných oblastech nesetkají. Velké množství odrůd i stylů jde zcela proti tradičnímu pojetí "ideální Bordeaux" a "ideální Burgundské", kdy se většina vín vztahuje k určitému vzoru a snaží se mu přiblížit. Důležitým bodem je samozřejmě i cena. Zatímco vína ze slavných domů v lahvové zralosti jsou pro normálního konzumenta prakticky nedosažitelná, Languedoc-Rousillon se pohybuje řádově níže při stále se zvyšující kvalitě..

Jak to uzavřít? Nejlépe tím, že se po hlavě vrhnete do mého e-shopu a naklikáte si vína ze Chateau St. Jacques. Ať už je Vám kolik chce, jakmile ochutnáte něco z jejich vín, stanete se progresivní nastupující generací s prstem na tepu vinného dění.

nutters

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení