NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Vinařství ESER na naší ochutnávce

Věřím, že povedenou premiéru jsme zažili na poslední pražské ochutnávce. Na ni dorazil Dodo, manžel Desirée Eser, a představil nám ryzlinky z rheingauského vinařství. Druhý den jsem pak měl ještě zajímavou možnost srovnat si tahle vína s dalšími tamními vinařstvími.
 
Dodo je šlechtic, celým jménem Freiherr zu Knyphausen. Je to znát na první pohled, člověk si ho snadno představí, kterak se na ušlechtilém vraníkovi prohání podél Rýna. Skutečnost je prozaičtější. Rozhýbat tradiční vinařství a prosadit se v tvrdé konkurenci chce spoustu dřiny a místo koně bývá v akci spíše traktor.
 
Bylo patrné, jak moc je vinařství hrdé na členství ve sdružení VDP. Vysvětlování klasifikace a podstaty tohohle spolku jsme věnovali možná až moc času. Druhý den jsem pak ale na velké akci v Hiltonu pochopil, že pro Němce je to opravdu zásadní krok. I skvělá sommeliérka Romana Echensperger se věnovala víc téhle problematice než samotným vínům.
 
DSCF2048
 
Příště, pokud to počasí dovolí, Vás pozvu na zahradu. Objevil jsem zajímavé místo v Praze, kde by Vám mohlo být dobře. Sejdeme se ještě do prázdnin po Podrybnickém chutnání.
 
 

VINAŘSTVÍ AUGUST ESER