4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Bressan nalahvoval své klenoty

Schioppettino, Pinot Nero, Pignolo - Fulvio Bressan poslal do lahví svá "nová vína". V případě prvních dvou jde o ročník 2011, DSCF2005pignolo bylo sklízeno v roce 2003. Inu Bressan... V sobotu jsem se u něj zastavil, ochutnal, nakoupil. A dnes doporučuji.

Friulský Bressan je jednoznačně unikátem, a to nejenom mezi mými vinaři. "Mladé víno není víno, ale voda," říká a data napsaná křídou na sudech jeho filozofii převádějí do reality. Slovy klasika: "Můžete s tím nesouhlasit, může se Vám to nelíbit, ale to je všechno, co se s tím dá dělat." I bílá vína ročníku 2014 teprve čekají na svou láhev.

Šarže čítající stovky, maximálně jednotky tisíců lahví, vynechané celé ročníky (vinař nebyl spokojen), velký důraz na práci se sudy, lpění na vlastních kvasinkách - Bressan je unikát neznající slovo kompromis. Občas je těžké s ním vyjít, ale výsledky má skvělé. Jeho vína najdete v top restauracích v Austrálii, Spojených státech i Evropě, díky své schopnosti vyzrávat se stávají sběratelským artiklem.

Já jsem si zajel pro mé oblíbené odrůdy Schioppettino a Pinot Nero. Obě nesou jasný rukopis, tahle vína byste si nepletli. Fantastická směs pepřových tónů, lesního podhoubí a vespod pak jahod - hebká, struktura, komplexnost a plnost. Jsou to vína na dlouhé pití s lidmi, kteří se chtějí kochat.

Ráno si otevřete láhev a těšte se na večer...
 
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení