NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

MÁME VINAŘKU!

Začněme tou dobrou zprávou - mám vinařku! Po letech bezútěšného ploužení se vyprahlými pláněmi vinařského šovinismu konečně přichází osvěžení v podobě Desirée Eser - Freifrau zu Knyphausen. Už jen to jméno... Špatnou zprávou je, že někdo musí z kola ven. Počty jsou neúprosné, ale také vypovídající. Zatímco Mosela se za 2 roky
dostala z nuly na skoro 2000 lahví, Trenzova vína po jisté stagnaci zamířila dolů.
 
Tuším brunátné obličeje některých z Vás: "Nejdřív nám sebral Kleina, a teď zase Trenze - hanba, fuj!" Co osoba vcelku konzervativní jsem k téhle donebevolajícnosti přistoupil nerad - Michael Trenz je příjemný chlapík, se kterým byla radost si povídat. Jenže v tom byl další háček - v posledních letech už jsme se moc nevídali. Většinou jsem potkával různé jeho zástupce a vlastně Vám neměl moc co vykládat. Je to daň za jeho úspěch. On beze mě přežije. A já? To bude na Vás.

Eser2Pro začátek vězte, že jsem nevybíral jen tak od boku. Vinařství August Eser není žádná druhá liga - nic jiného než posun výš pro mě nemělo smysl. Mají skoro snové portfolio rheingauských tratí - od Rüdesheimu až po Rauenthal. Každé víno má specifický charakter, terroir jak vyšitý. A navíc - z Desirée a jejího manžela cítím nadšení, které válcuje trochu profesorský přístup u Trenzů. Láká a baví mě možnost zpropagovat mladé vinaře a být součástí jejich cesty. Pokusím se nakazit i Vás - budeme ochutnávat!
 
Pro začátek jsem vybral pár vín, která styl vinařky vystihují. Výběr to ale nemusí být konečný. Rád se s Vámi o tom pobavím, abychom našli ideální složení. Ochutnejte a napište mi.
 
Vinařství August Eser - Oestrich-Winkel
11 hektarů vinic
17 tratí (včetně Erstes Gewächs a Grosses Gewächs), 8 vinařských obcí
 
Chcete namíchat degustační karton/y? V případě zájmu mohu přidat na srovnání i něco od Trenze.
Vína od Eserů najdete ZDE