4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

MÁME VINAŘKU!

Začněme tou dobrou zprávou - mám vinařku! Po letech bezútěšného ploužení se vyprahlými pláněmi vinařského šovinismu konečně přichází osvěžení v podobě Desirée Eser - Freifrau zu Knyphausen. Už jen to jméno... Špatnou zprávou je, že někdo musí z kola ven. Počty jsou neúprosné, ale také vypovídající. Zatímco Mosela se za 2 roky
dostala z nuly na skoro 2000 lahví, Trenzova vína po jisté stagnaci zamířila dolů.
 
Tuším brunátné obličeje některých z Vás: "Nejdřív nám sebral Kleina, a teď zase Trenze - hanba, fuj!" Co osoba vcelku konzervativní jsem k téhle donebevolajícnosti přistoupil nerad - Michael Trenz je příjemný chlapík, se kterým byla radost si povídat. Jenže v tom byl další háček - v posledních letech už jsme se moc nevídali. Většinou jsem potkával různé jeho zástupce a vlastně Vám neměl moc co vykládat. Je to daň za jeho úspěch. On beze mě přežije. A já? To bude na Vás.

Eser2Pro začátek vězte, že jsem nevybíral jen tak od boku. Vinařství August Eser není žádná druhá liga - nic jiného než posun výš pro mě nemělo smysl. Mají skoro snové portfolio rheingauských tratí - od Rüdesheimu až po Rauenthal. Každé víno má specifický charakter, terroir jak vyšitý. A navíc - z Desirée a jejího manžela cítím nadšení, které válcuje trochu profesorský přístup u Trenzů. Láká a baví mě možnost zpropagovat mladé vinaře a být součástí jejich cesty. Pokusím se nakazit i Vás - budeme ochutnávat!
 
Pro začátek jsem vybral pár vín, která styl vinařky vystihují. Výběr to ale nemusí být konečný. Rád se s Vámi o tom pobavím, abychom našli ideální složení. Ochutnejte a napište mi.
 
Vinařství August Eser - Oestrich-Winkel
11 hektarů vinic
17 tratí (včetně Erstes Gewächs a Grosses Gewächs), 8 vinařských obcí
 
Chcete namíchat degustační karton/y? V případě zájmu mohu přidat na srovnání i něco od Trenze.
Vína od Eserů najdete ZDE

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení