4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

Spotřeba vína v roce 2020 - Čučkaři

Poslední rok se podepsal na konzumaci vína ve světě - spotřeba se vrátila na úroveň roku 2002. consumptionPokles nicméně nebyl nijak dramatický a odehrál se spíše v určitých specifických segmentech. Na zavřené restaurace a nemožnost pořádání oslav logicky nejvíce doplatili producenti šumivých vín (s výjimkou Prosecca).

Zajímavá je skutečnost, že rostl segment bag-in-box vín. Osobně bych čekal, že jde opět spíše o produkt pro bary a restaurace. Přece jenom - home office s pětilitrovou krabicí vína zavání jistou nepřiměřeností.

Nejvyšší spotřebou na hlavu se pyšní Portugalsko! Skvělých 62 litrů na osobu nad 15 let svědčí o odhodlání a houževnatosti. S našimi zhruba 20 litry na hlavu jsme, slovy váženého pana prezidenta, čučkaři.

Zajímavý a věřím, že i motivační, je graf spotřeby od roku 1924 sestavený australským Wine Economics Research Centre. Zatímco Francouz vypil v roce 1924 neskutečných 160 litrů vína, dnes je na pouhé čtvrtině. Pojďme se trochu snažit...

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení