NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

NOVÁ VÍNA V NABÍDCE - DVACÍTKY OD SCHENKA A...

Dvůr se plní paletami. Cestování jsem odpískal a učinil rázný krok od dosavadního troškaření. BodenschatzZ Německa i Rakouska jsem si nechal poslat od každého vinaře po paletě, aby byl chvíli klid. K tomu ještě dorazí příští týden dodávka z Piemontu. Tolik z mé strany. Na Vás teď je všechno to vykoupit.

Thomas Schenk pomalu kompletuje svou řadu "dvacítek". Přibylo EWIG LEBEN, což je vlastně Boden Schatz. Hned při zuřivém ládování vín do skladu jsem si ho otevřel - paráda. Krásně svěží, čisté víno. Radost pít. Moc doporučuju ochutnat. Od mladého vinaře z Frank jsem přibral také SCHEUREBE, abych vykompenzoval absenci Wolfova Frech&Scheu. Schenk si ročník 2020 moc chválí a zdá se, že oprávněně.

U moselského Meulenhofu jsem sáhnul po základním QbA z ročníku 2016. Tenhle rok byl možná posledním, kdy bylo možné dělat suchá vína s nízkým alkoholem. Škoda nevyužít ty poslední zbylé láhve a připomenout si dávné éterično, jímž se Mosela proslavila.

Jinak si na další větší nálož novinek musíme počkat až do března. Tehdy přijde do lahví většina vín ročníku 2020. Tentokrát jsem na tom úplně stejně jako Vy - každá nová láhev je pro mě překvapením, protože od léta jsem z tanku neměl ani kapku a vůbec netuším, co mě čeká.