NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Poděkování & co bude dál

Dobrý rok přeju,
A hned na úvod se lísám poděkováním a lichotkou - jste mi dobrými a věrnými zákazníky - DĚKUJI Vám za to.DSCF1442

V březnu jsem prošel bolestivou operací (sestávající ze série hnusných administrativních procesů) a stal se eseró. Podíl papírování tak utěšeně narostl a já se cítím plnohodnotně co jeden z kapitánů českého byznysu. V zásadě se tímto zpětně omlouvám za případné drobné zmatky a nedostatky zejména pokud šlo o fakturaci.

Rok 2017 pro mě byl zásadní hlavně tím, že jsem začlenil Piemont. Ono to není tak jednoduché a radostné, jak to vypadá. Najednou máte o čtyři vinaře víc a řešíte schizofrenní situace: Chci si udělat oko u těch nových (to je ale atraktivní obchodní partner, ten Čočola), ale nenaštvat ty osvědčené stávající (s Vaklafem to jde s kopce). Elcione nebo Barberu? Veltlín nebo Cortese?

V tuhle chvíli se zdá, že se zadařilo. Pěkně se vylupujete Vy, kteří jste právě na tahle vína čekali, zároveň se ale drží i konzervativnější jádro.

V červnu budete mít příležitost alespoň některé (já věřím ve všechny) z nových vinařů poznat osobně na Podrybnickém chutnání. To proběhne tradičně o 1. červnové sobotě. S věrnými frekventanty počítáme, ostatní vyzýváme k odhození pochybností - přijeďte! Zkušení si rezervují ubytování už nyní, neboť Litomyšl.

Pro letošek žádné zásadní změny v portfoliu nechystám. Nějaké novinky ale jistojistě vyskočí od stávajících vinařů (viz NOVÁ Terra di Confine, Prosecco Millesimato brut, Veltlínské červené od Blauensteinera, Veltlín DAC od Reichardta, Charta ryzlink od Eserů...), takže ochutnávací nuda nehrozí.

Rád bych posílil OCHUTNÁVKY U VÁS. Potlesk a plácání po zádech jsou fajn, ale já jsem holt sprostý prodavač a prodejem vín jsem živ. Neprodám-li, živ nebudu. Budu moc rád, když seženete pár vínachtivých kamarádů a pozvete si mě, případně přijedete za mnou. A nakupte!

Prosím, když narazíte na nějaký problém na webu, dejte mi zprávu. Také se neostýchejte, když zatoužíte po něčem mimo obvyklou nabídku. Jsem schopný sehnat vína ve větších formátech (1,5 litru, 3 l atd.), archivní věci, vína z jiných regionů.

Těším se na vídanou v roce 2018

Václav Chochola