NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

NOVINKY V CHATEAU ST. JACQUES

Změna je život a život je komplikovaný, ergo - změna přináší komplikace. Dva roky se učíme, které víno je v řadě St. Jacques jaké. Sotva se zdálo, že si to sedlo, vinařství muselo mnohé změnit. Pro Vás to nicméně, vyjma dalšího učení, přináší jisté chuťové výhody - Přibyly novinky k ochutnání.

"Úřady nám důrazně připomněly, že v názvu vína nesmí být pojmy Chateau ani Domaine - ty jsou vyhrazeny pouze označení vinařství," vysvětlila mi Charlotte Wilkerson. "Současně s přechodem na plně organickou produkci jsme se proto rozhodli přeskládat celé portfolio."

ŘADA PETIT ST. JACQUES
"Stále více zákazníků se ptá po šroubovacích uzávěrech a eco-friendly lahvích.ALBAS+Blanc+19 Tenhle požadavek jsme vtělili do základní řady Petit St. Jacques." Ta nahradí dosavadní Domaine. Všechna jsou školena pouze v nerezu při kontrolované teplotě - odsud svěžest, čistota, ovocitost.

Po doprodání posledních krabic Domaine (Blanc, Rosé, Rouge) tak budou v nabídce bílé, růžové a červené Petit St. Jacques v lehčích bordeauxských lahvích a to od ročníku 2019. Poklesu kvality se bát nemusíte - všechna tři vína si vysloužila zlatou medaili od Gilberta a Gaillarda. Cena bude jednotná - 240 kč, tedy stejně jako u dosavadního Domaine.

UŽ TEĎ SI MŮŽETE KOUPIT
Petit Blanc: Osvědčené cuvée kořenitého vermentina a hladkého, rozvoněného viognieru. Skvěle pitelné, lehké a vláčné s příjemně přidrzlou koncovkou. - ESHOP

ŘADA ALBAS
V elegantních lahvích, typických pro jižní Francii, se k nám dostává vyšší řada Albas. Ta nyní zahrnuje zcela nové bílé víno a červené navazující na dosavadní Chateau Rouge. Takhle chutná languedocké Minervois!

Albas Blanc: Neortodoxní cuvée vermentina a roussane nabízí velmi elegantní etrukturu, příjemnou aromatiku a pikantní závěr. Skvělé k samostatnému popíjení, rybám či smetanovým omáčkám. 91 bodů Gilbert&Gaillard - ESHOP

Albas Rouge: Perfektní ukázka vín z Minervois. Cuvée dominuje skvělý Syrah se svou pevnou strukturou, temnou barvou a kořenitostí. Grenache se pak stará o zjemnění celkového prožitku a ovocitou složku.  - ESHOP