4.6. PODRYBNICKÉ CHUTNÁNÍ - Velká degustační akce 200 vín, vinaři, pohoda

NOVINKY V CHATEAU ST. JACQUES

Změna je život a život je komplikovaný, ergo - změna přináší komplikace. Dva roky se učíme, které víno je v řadě St. Jacques jaké. Sotva se zdálo, že si to sedlo, vinařství muselo mnohé změnit. Pro Vás to nicméně, vyjma dalšího učení, přináší jisté chuťové výhody - Přibyly novinky k ochutnání.

"Úřady nám důrazně připomněly, že v názvu vína nesmí být pojmy Chateau ani Domaine - ty jsou vyhrazeny pouze označení vinařství," vysvětlila mi Charlotte Wilkerson. "Současně s přechodem na plně organickou produkci jsme se proto rozhodli přeskládat celé portfolio."

ŘADA PETIT ST. JACQUES
"Stále více zákazníků se ptá po šroubovacích uzávěrech a eco-friendly lahvích.ALBAS+Blanc+19 Tenhle požadavek jsme vtělili do základní řady Petit St. Jacques." Ta nahradí dosavadní Domaine. Všechna jsou školena pouze v nerezu při kontrolované teplotě - odsud svěžest, čistota, ovocitost.

Po doprodání posledních krabic Domaine (Blanc, Rosé, Rouge) tak budou v nabídce bílé, růžové a červené Petit St. Jacques v lehčích bordeauxských lahvích a to od ročníku 2019. Poklesu kvality se bát nemusíte - všechna tři vína si vysloužila zlatou medaili od Gilberta a Gaillarda. Cena bude jednotná - 240 kč, tedy stejně jako u dosavadního Domaine.

UŽ TEĎ SI MŮŽETE KOUPIT
Petit Blanc: Osvědčené cuvée kořenitého vermentina a hladkého, rozvoněného viognieru. Skvěle pitelné, lehké a vláčné s příjemně přidrzlou koncovkou. - ESHOP

ŘADA ALBAS
V elegantních lahvích, typických pro jižní Francii, se k nám dostává vyšší řada Albas. Ta nyní zahrnuje zcela nové bílé víno a červené navazující na dosavadní Chateau Rouge. Takhle chutná languedocké Minervois!

Albas Blanc: Neortodoxní cuvée vermentina a roussane nabízí velmi elegantní etrukturu, příjemnou aromatiku a pikantní závěr. Skvělé k samostatnému popíjení, rybám či smetanovým omáčkám. 91 bodů Gilbert&Gaillard - ESHOP

Albas Rouge: Perfektní ukázka vín z Minervois. Cuvée dominuje skvělý Syrah se svou pevnou strukturou, temnou barvou a kořenitostí. Grenache se pak stará o zjemnění celkového prožitku a ovocitou složku.  - ESHOP

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení