NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Podrybnické chutnání - Podzim 2019

Mohu si se hned na začátku zarouhat? Při tak krásně vypjaté plachtě nad dvorem je jenom škoda, že nám nezapršelo pořádně. V jednu chvíli si na půdě kdosi postěžoval, že mu/jí začíná být až vedro - škoda, že nebyla větší zima.

Podrybnické chutnání po delší době prošlo zatěžkávací zkouškou v podobě počasního odporna. Celý týden jsem čekal na omluvné SMS, čekal jsem, že nakonec dorazí ze 120 přihlášených jen pár drsných horalů v kuliších a pláštěnkách, že těch 60 otevřených lahví červeného budeme zdolávat v pár lidech. Nestalo se a mně nezbývá než smeknout před Vaší houževnatostí a odhodláním, s nimiž jste nastoupili na značky.

Ač nezdravě zelení/oranžoví v obličejích (dle barvy zastřešení), statečně jste se poprali se svým úkolem a ráno pak do kontejneru zamířilo pěkných 220 vypitých lahví - bravo.

Ve vložených blocích jsme si představili Brunello (2013-2012-2006), starší ročníky Moselského z trati Erdener Treppchen (2010-2002-1976) a piemontské velikány Barolo a Barbaresco. Právě ze zvýšeného zájmu o červené mám radost - horké roky mu moc nepomáhaly, takže sobotní nevlídno přišlo v tomto směru vhod.

Vyzdvižena na piedestal budiž kapela Cousins, jež neskuhrala a odtáhla to až do 1.00 - Díky!

Další Podrybnické chutnání je naplánováno tradičně na 1. sobotu v červnu. Někteří z ochutnávačů mi hlásili, že si rovnou zabukovali ubytování. Takový přístup chválím a vyzývám i ostatní - vytyčte si pevný bod ve svém vinném roce. Na jaře budou vinaři a možná i o něco tepleji.

Fotogalerie (nezdravé zeleno není způsobeno nevolností aktérů):