NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

Podrybnické chutnání - dobře bylo, že...?

Podzimní Podrybnické chutnání nemohlo být načasováno lépe. Zhruba dvě hodiny poté, co dozpíval plzeňský sbor, začalo po třech měsících pršet. Jinak jsme si ale celý den užívali ukázkové babí léto.

Odkaz na fotky:http://hogofogo94.rajce.idnes.cz/Podzimni_Podrybnicke_chutnani_2016
(heslo pošlu SMSkou)
DSCF1442

Stovka ochutnávačů se příkladně rozprchla po stanovištích, takže nevznikaly zácpy. Snad jen brunellistický koutek budu muset napříště více střežit. První vypité víno dne? Brunello Riserva 2010 z Castelli Martinozzi. Druhé vypité víno dne? Brunello 2011 z Castelli Martinozzi... Na jaře půjde do kočárku (účastníci vědí...).

Apropo - kočárek. Za vítěze archivní sekce svévolně vyhlásím Supreme 2004 od Reichardta. Po těch letech je to fantasticky zkoncentrované, přesné víno. Na řadě moselských ryzlinků Devon-Schiefer 2015 až 2011 bylo perfektně vidět, jakým vývojem tahle vína procházejí na cestě od svěží minerality k petroleji. Hodně zajímavé bylo srovnání brunell (2006 a 2010) s pignolem 2001.

DSCF1457

Kapelky, když už se přes nové a zbytečně chytré přístroje proladily, se překonávaly. Za barem tentokrát pražiče vystřídaly jeho pohlednější vyslankyně a Gorana čeká nelehká cesta zpět na výsluní.

Nesmím zapomenout na příjemné překvapení, které nám přichystala Anna Reichardtová. Novopečená burgenlandská Weinkönigin oblékla dirndl, nasadila korunku a přijela reprezentovat rodinná vína.DSCF1470

Děkuju všem, kteří se zúčastnili a přispěli k pohodové náladě. Bylo to fajn. V červnu se těšíme na shledanou. I s vinaři.