NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

DALŠÍ Z ROČNÍKU 2021 A VIA CARITATIS

VIA CARITATIS
Vína z Mont Ventoux se odrúdově podobají těm z Chateauneuf-du Pap. . Opatství Le Barroux má ovšem své vinice o nějakých 350 metrů výše. To jim dodává určitou vzdušnost, filigránskou odlehčenost. Stylová čistota a velká zábava. Je to ještě umocněno minimálním užíváním sudů. I velká vína zrají pouze v betonu. Máte tak jedinečnou možnost ochutnat i velká vína bez jakýchkoli technologických intervencí.
 
S radostí Vám namíchám degustační kartony, aby jste si vína mohli porovnat a najít své favority. Podívejte se na e-shop, případně rád doporučím.
 
REICHARDTÍ JEDENADVACÍTKY
Takhle dlouho jsem ještě nečekal. Většinou jsem už v listopadu měl k muškátu i nový veltlín a vlašák, občas i burgundy. Ale je to tady. Tyhle evergreeny z Burgenlandu mě doprovázejí po celou mou vinařskou kariéru. Kdysi jsem si Reichardtova vína strkal do sáčku a učil se na nich charakteristiku odrůd. Dnes už bych se upytlíkoval, odrůd za patnáct let přibylo.
 
Já vím, že bych to neměl pouštět do světa - ale pamatuje si někdo z věrných, za kolik jsem tahle vína v začátcích prodával? 115 korun českých. Jistě, i vinař byl tehdy levnější; především jsem ale naprosto ignoroval realitu žití. 
 
 
A SPOL...
Od Beatrice Gaudio jsem si dovezl nové bílé Cortese 2021. Nádherně rozvoněné víno! Svěží, skvěle pitelné s už typickým zbytkovým CO2 - zahradní radost. Rozmnoženy byly i zásoby z languedockého Saint Jacques.
 
Tím končíme. Thomas Schenk mě opět odpálkoval. "Vyšší řady mi pořád ještě kvasí. Kdy je budu lahvovat, netuším," napsal mi minulý týden. Čert vem tyhle poctivé vinaře, kteří nechají vína, ať si dělají, co chtějí. Jak chce ten člověk vychovávat očekávaného potomka?!