NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

TERRE D´EMOTION BRUT VERITÉ

TERRE D´EMOTION - nová vize pro Champagne

Skladem (12 ks)
Kód: 1011
Značka: J.M.CHARPENTIER
1 000 Kč / ks 1 333,33 Kč / 1 l

Brut Verité je odrazovým můstkem pro nádhernou řadu vín Terre d´Emotion, již si vinař Jean Marc Chapoutier před 15 lety vysnil a během let zrealizoval. Práce v biodynamickém režimu zdůrazňuje sepjetí s terroir. Pečlivá mikrovinifikace, kde se každé ze 72 parcel dostává zvláštní péče. Výsledkem jsou vína, jež kombinují éteričnost s intenzitou. Vysoký podíl chardonnay, pro toto vinařství typický, 60 měsíců na lahvi a nízká teplota kvašení dělá z těchto vín výjimečný počin.

Cuvée: 70% chardonnay, 15% pinot noir, 15% pinot meunier

Dosáž: 7,5 g/l

Alk.: 12%

Champagne - Valée du Marne. Jean Marc Charpentier je vizionář, který už před 15 lety nastoupil cestu k biodynamickému vinařství. Systematicky pracoval na rodinných vinohradech (24 ha) i na motivování svých dodavatelů (26 ha), aby mu dokázali poskytnout hrozny v požadované kvalitě. 

V regionu založeném na odrůdě Pinot Meunier představuje J.M. Charpentier velkou výjimku. 40 procent jeho výsadeb tvoří chardonnay, takže je mnohem flexibilnější při vytváření cuvée a může nabídnout skvělá rosé i blanc de blancs. 

Portfolio je rozloženo do dvou linií. TRADITION nabízí klasickou podobu - bohatá vína z organických vinohradů kolem Chateau Thierry nad řekou Marnou. TERRE D´EMOTION je fantastická řada puristických vín ze starých vinohradů nad Charly sur Marne obdělávaných v biodymickém režimu. Mikrovinifikace 72 parcel umožňuje precizní práci při asambláži - vytváření cuvée pro druhotné kvašení.

Zatímco minimum pro Champagne je 15 měsíců od ledna po sklizni, J.M. Charpentier vypouští vína do světa až po 3 letech.

Skvělá parta nadšenců vytváří vína na hony vzdálená průmyslové produkci.