NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

TERRE D´EMOTION BLANC DE BLANCS

Éterické, charakterní - skvěle jedinečné

Skladem (17 ks)
Kód: CH-TEBDB2
Značka: J.M.CHARPENTIER
1 100 Kč / ks 1 466,67 Kč / 1 l

Pro oblast Valée du Marne raritní podoba Champagne - bílé z bílého. Stará výsadba chardonnay, jež před 50 lety vysadil otec Jean Marca, je dnes pro vinaře zlatým grálem. Vína mají zcela jiný charakter nežli ta z Cote de Blancs, neboť réva neroste na křídě, ale na vápenci. 
Zelenkavá barva se zlatými odlesky, aroma citrusů, oříšků a smetany. Úžasná kombinace smyslné lehkosti a intenzity. Těžké popisovat - je třeba ochutnat!

Cuvée: 100% chardonnay
Dosáž: 6,5 g/l

Alk.: 12%

Champagne - Valée du Marne. Jean Marc Charpentier je vizionář, který už před 15 lety nastoupil cestu k biodynamickému vinařství. Systematicky pracoval na rodinných vinohradech (24 ha) i na motivování svých dodavatelů (26 ha), aby mu dokázali poskytnout hrozny v požadované kvalitě. 

V regionu založeném na odrůdě Pinot Meunier představuje J.M. Charpentier velkou výjimku. 40 procent jeho výsadeb tvoří chardonnay, takže je mnohem flexibilnější při vytváření cuvée a může nabídnout skvělá rosé i blanc de blancs. 

Portfolio je rozloženo do dvou linií. TRADITION nabízí klasickou podobu - bohatá vína z organických vinohradů kolem Chateau Thierry nad řekou Marnou. TERRE D´EMOTION je fantastická řada puristických vín ze starých vinohradů nad Charly sur Marne obdělávaných v biodymickém režimu. Mikrovinifikace 72 parcel umožňuje precizní práci při asambláži - vytváření cuvée pro druhotné kvašení.

Zatímco minimum pro Champagne je 15 měsíců od ledna po sklizni, J.M. Charpentier vypouští vína do světa až po 3 letech.

Skvělá parta nadšenců vytváří vína na hony vzdálená průmyslové produkci.