NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

MILLÉSIME ACT 2016

Ročníkový brut - finesa a elegance

Skladem (4 ks)
Kód: 2MAG2
Značka: J.M.CHARPENTIER
900 Kč / ks

Vytipované parcely poskytují Jean Marcu Charpentierovi ideální hrozny pro ročníkové cuvée. Proti Brut Tradition nabídne vyšší intenzitu jak v aroma tak i v chuti. Elegantní víno pro speciální příležitosti. Pinot meunier, typický pro Valée du Marne, doplňuje chardonnay. Dostává se Vám tak neobvyklého spojení; skvělého spojení!

Cuvée: 60% pinot meunier, 35% chardonnay, 5% pinot noir

Alk.: 12%

Dosáž: 7g/l

Champagne - Valée du Marne. Jean Marc Charpentier je vizionář, který už před 15 lety nastoupil cestu k biodynamickému vinařství. Systematicky pracoval na rodinných vinohradech (24 ha) i na motivování svých dodavatelů (26 ha), aby mu dokázali poskytnout hrozny v požadované kvalitě. 

V regionu založeném na odrůdě Pinot Meunier představuje J.M. Charpentier velkou výjimku. 40 procent jeho výsadeb tvoří chardonnay, takže je mnohem flexibilnější při vytváření cuvée a může nabídnout skvělá rosé i blanc de blancs. 

Portfolio je rozloženo do dvou linií. TRADITION nabízí klasickou podobu - bohatá vína z organických vinohradů kolem Chateau Thierry nad řekou Marnou. TERRE D´EMOTION je fantastická řada puristických vín ze starých vinohradů nad Charly sur Marne obdělávaných v biodymickém režimu. Mikrovinifikace 72 parcel umožňuje precizní práci při asambláži - vytváření cuvée pro druhotné kvašení.

Zatímco minimum pro Champagne je 15 měsíců od ledna po sklizni, J.M. Charpentier vypouští vína do světa až po 3 letech.

Skvělá parta nadšenců vytváří vína na hony vzdálená průmyslové produkci.