3.10. - DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ - PŘIJEĎTE SI NAKOUPIT A OCHUTNAT NOVINKY

TOSKÁNSKO

BACCI - Castello di Bossi + Renieri + Terre di Talamo

bossi_interierŠpičkové vinařství sídlící ve středověké tvrzi nad městečkem Castelnuovo Berardenga v jihovýchodní části DOCG oblasti Chianti Classico. Rodina Bacci vyrábí víno ve třech klíčových toskánských oblastech. Vedle Chianti je to také slavné Montalcino (Renieri) a přímořská Maremma (Terre di Talamo). Každé z těchto třech vinařství představuje špičku ve svém regionu a jako celek patří Castello di Bossi k etalonu toskánského vinařství, což dokazují vysoké body v hodnocením.

K vinařství jsem se vrátil po zhruba dvouleté odmlce, kdy jsem byl nespokojen s komunikací. Po nástupu mladého enologa Stefana Marinariho se věci změnily. Velmi otevřený přístup, jasná a pro mě sympatická vize co nejčistších a místně ukotvených vín doplnily kvalitu, již mělo Castello di Bossi vždy. Technologicky je patrná snaha co nejméně do vín zasahovat. Proto nejsou filtrována a proto i pokud možno spontánní fermentace.

 

montalcino_viewCASTELLI MARTINOZZI - Jedno z nejstarších vinařství v regionu. Již v roce 1892 dostalo na Agrární výstavě v Sieně medaili za svá vína. Sídlí v jihozápadní části a přímo sousedí se slovutným (a pekelně drahým) Solderou, na místě, kde už před staletími stávala kolem Villa Santa Restituta malá osada.

Produkuje vína tradičního stylu - spíše lehčí, rozvoněná, výtečně pitelná. Žádné velké svaly, spíše rafinovanost a komplexita. V portfoliu jsou nyní Rosso di Montalcino, Brunello a v omezeném množství i Brunello Riserva. Od ročníku 2018 přibylo do portfolia další čisté sangiovse z mladé vinice přímo pod vinařstvím. VITEFITTA je poctou panu Castellimu - pionýrovi moderních metod pěstování vinné révy.

Pro znalce - Brunello Riserva z legendárního ročníku 2010!

 
 
 

 

 
240
550012405500
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.