FIREMNÍ VÍNA - PREZENTUJTE SE KVALITOU

TOSKÁNSKO

BACCI - Castello di Bossi + Renieri + Terre di Talamo

bacciŠpičkové vinařství sídlící ve středověké tvrzi nad městečkem Castelnuovo Berardenga v jihovýchodní části DOCG oblasti Chianti Classico. Rodina Bacci vyrábí víno ve třech klíčových toskánských oblastech. Vedle Chianti je to také slavné Montalcino (Renieri) a přímořská Maremma (Terre di Talamo). Každé z těchto třech vinařství představuje špičku ve svém regionu a jako celek patří Castello di Bossi k etalonu toskánského vinařství, což dokazují vysoké body v hodnocením.

K vinařství jsem se vrátil po zhruba dvouleté odmlce, kdy jsem byl nespokojen s komunikací. Po nástupu mladého enologa Stefana Marinariho se věci změnily. Velmi otevřený přístup, jasná a pro mě sympatická vize co nejčistších a místně ukotvených vín doplnily kvalitu, již mělo Castello di Bossi vždy. Technologicky je patrná snaha co nejméně do vín zasahovat. Proto nejsou filtrována a proto i pokud možno spontánní fermentace.

Castelli Martinozzi - Montalcino

CASTELLI MARTINOZZI - Jedno z nejstarších vinařství v regionu. Již v roce 1892 dostaloFEDERICO_lUCA na Agrární výstavě v Sieně medaili za svá vína. Sídlí v jihozápadní části a přímo sousedí se slovutným (a pekelně drahým) Solderou, na místě, kde už před staletími stávala kolem Villa Santa Restituta malá osada.

Produkuje vína tradičního stylu - spíše lehčí, rozvoněná, výtečně pitelná. Žádné velké svaly, spíše rafinovanost a komplexita. V portfoliu jsou nyní Rosso di Montalcino, Brunello a v omezeném množství i Brunello Riserva. Sant´Antimo by mělo přibýt hned, jak začnou rodit nově vysázené vinice - vypadá to na ročník 2018 nebo 2019.

 
 
 
VALERIA VittoriMOLINO DI SANT´ANTIMO - V mnoha ohledech opačný pól. Vína velmi koncentrovaná, plnokrevná a hutná. Obě Brunella jsou magnetem na vysoká hodnocení a body. Sympatickým krokem je vytvoření vlastního "CRU" vína - Brunella VARCO 84. 
 
 

 

 
230
550012305500
Značky
 

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 14 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.