NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

BRUT TRADITION

Klasický brut v podání jedinečného vinaře

Skladem (37 ks)
Kód: 1001
Značka: J.M.CHARPENTIER
830 Kč / ks

Svěží, čistý brut založený na odrůdě pinot meunier - Jean Marc Charpentier a jeho interpretace vína typického pro Valée du Marne. Pomalé kvašení při nízké teplotě zaručuje svěžest a vysokou aromatiku, dlouhé ležení na kvasnicích (36 měsíců) pak eleganci. Dalších 6 měsíců po degoržování víno odpočívá a zapracovává liquer d´expedition.

Cuvée: 80% pinot meunier, 15% chardonnay, 5% pinot noir
Dosáž: 8 g/l

Alk.: 12%

Champagne - Valée du Marne. Jean Marc Charpentier je vizionář, který už před 15 lety nastoupil cestu k biodynamickému vinařství. Systematicky pracoval na rodinných vinohradech (24 ha) i na motivování svých dodavatelů (26 ha), aby mu dokázali poskytnout hrozny v požadované kvalitě. 

V regionu založeném na odrůdě Pinot Meunier představuje J.M. Charpentier velkou výjimku. 40 procent jeho výsadeb tvoří chardonnay, takže je mnohem flexibilnější při vytváření cuvée a může nabídnout skvělá rosé i blanc de blancs. 

Portfolio je rozloženo do dvou linií. TRADITION nabízí klasickou podobu - bohatá vína z organických vinohradů kolem Chateau Thierry nad řekou Marnou. TERRE D´EMOTION je fantastická řada puristických vín ze starých vinohradů nad Charly sur Marne obdělávaných v biodymickém režimu. Mikrovinifikace 72 parcel umožňuje precizní práci při asambláži - vytváření cuvée pro druhotné kvašení.

Zatímco minimum pro Champagne je 15 měsíců od ledna po sklizni, J.M. Charpentier vypouští vína do světa až po 3 letech.

Skvělá parta nadšenců vytváří vína na hony vzdálená průmyslové produkci.