NOVINKA - CHAMPAGNE JEAN MARC CHARPENTIER

ROSÉ BRUT

Intenzivní, šťavnaté, dlouhé - rosé od J.M. Charpentiera

Skladem (5 ks)
Kód: 1002
Značka: J.M.CHARPENTIER
920 Kč / ks 1 226,67 Kč / 1 l

Perfektně vyvážené Rosé z řady Tradition. Ve vůni jasně patrné jahody, maliny, lehce růže, sametově intenzivní chuť s dlouhou perzistencí. Výtečné do společnosti. Z vinohradů obdělávaných v bio režimu.

Cuvée: 60% Pinot meunier , 25% pinot noir, 15% chardonnay

Dosáž: 7 g/l

Alk: 12%

Champagne - Valée du Marne. Jean Marc Charpentier je vizionář, který už před 15 lety nastoupil cestu k biodynamickému vinařství. Systematicky pracoval na rodinných vinohradech (24 ha) i na motivování svých dodavatelů (26 ha), aby mu dokázali poskytnout hrozny v požadované kvalitě. 

V regionu založeném na odrůdě Pinot Meunier představuje J.M. Charpentier velkou výjimku. 40 procent jeho výsadeb tvoří chardonnay, takže je mnohem flexibilnější při vytváření cuvée a může nabídnout skvělá rosé i blanc de blancs. 

Portfolio je rozloženo do dvou linií. TRADITION nabízí klasickou podobu - bohatá vína z organických vinohradů kolem Chateau Thierry nad řekou Marnou. TERRE D´EMOTION je fantastická řada puristických vín ze starých vinohradů nad Charly sur Marne obdělávaných v biodymickém režimu. Mikrovinifikace 72 parcel umožňuje precizní práci při asambláži - vytváření cuvée pro druhotné kvašení.

Zatímco minimum pro Champagne je 15 měsíců od ledna po sklizni, J.M. Charpentier vypouští vína do světa až po 3 letech.

Skvělá parta nadšenců vytváří vína na hony vzdálená průmyslové produkci.