JEZDÍME ZA VÁMI S VÍNEM - MALÁ VINAŘSTVÍ, PRESTIŽNÍ I MÁLO ZNÁMÉ REGIONY

PIEMONT

Barolo, Barbaresco, ale také Grignolino, Arneis, Gavi nebo Dolcetto z Dogliani.

gaudio_briccoMondalino

 Legendární tratě, velká jména i ztracená údolíčka. Výtečná kuchyně a vůně lískových ořechů. Vinný Piemont je svět sám pro sebe. Přehršel odrůd a stylů, směsice zcela odlišných terroir, fantastické výhledy přes vinice na zasněžené vrcholky Alp.

Za Barolo jsem zvolil Sergia Germana, vinaře, který se v posledních letech etabloval v nejvyšší společnosti a stylově se pohybuje spíše na straně tradičních Barol.

Barbaresco zastupuje Livio Voghera. Sympaťák ze známého rodinného vinařství, jehož výkladní skříní je skvělé "cru" Basarín. Dolcetto nachází skvělý výraz jižně od oblasti Barolo, v sevřených údolích nad krásným městem Dogliani. La Fusina je opět rodinné vinařství s dlouhou tradicí a poctivým přístupem. Moc milí lidé.

Za srdce mě chytla odrůda Grignolino. U nás málo známá, přitom ale s velkým potenciálem i dlouhou a slavnou historií. Vypravil jsem se za ním na sever od Asti do oblasti zvané Monferrato. Vinařství Gaudio perfektně ukazuje, že Piemont nemusí být jen o velkých jménech. Ochutnejte i jejich Barberu!

 

 

 
200
199012001990
Značky
 

Stránka 1 z 2 - 27 položek celkem

Další produkty

Stránka 1 z 2 - 27 položek celkem

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.